Czy Netflix będzie kolejnym gigantem, który zainwestuje w bitcoin?

4 441

Miliarder Tim Draper przewiduje, że Netflix będzie następną firmą z listy Fortune 500, która zainwestuje w bitcoin.

W nowym odcinku Unstoppable Podcast Draper stwierdził, że gdyby zarządzał finansami korporacyjnego behemota, patrzyłby na BTC jako potencjalne zabezpieczenie przed wieloma rzeczami.

„Jeśli byłbym dyrektorem finansowym jednej z tak dużych organizacji, powiedziałbym: „Musimy posiadać X% w bitcoinie”, ponieważ jest to zabezpieczenie przed inną walutą, która stanie się walutą przyszłości, a także zabezpieczenie przed inflacją, ponieważ rządy drukują coraz więcej swoich śmiesznych dolarów”.

Założyciel Draper Associates twierdzi, że dyrektor generalny Netflix, Reed Hastings, pasuje do profilu osoby, która może zdecydować się na umieszczenie bitcoin w bilansie swojej firmy.

„Wiesz, kto to może być? Netflix. Uważam, że Reed Hastings jest bardzo innowacyjnym facetem i myśli bardzo kreatywnie. Google mógłby coś zrobić, ale myślę, że oni wszyscy: Google, Facebook i Apple próbują… stworzyć scentralizowaną walutę, która ma być ich własnością. I jeszcze Amazon. Chociaż Amazon prawdopodobnie wkrótce zacznie akceptować bitcoin…”.

Draper dodaje że organizacje będą coraz częściej i nieuchronnie wskakiwać na pokład pociągu o nazwie bitcoin, szukając sposobów na wypełnienie swoich obowiązków powierniczych.

„Wiesz, kto jeszcze będzie musiał to zrobić? Operatorzy sektora emerytalnego – wszyscy ludzie, którzy są powiernikami i muszą dbać o ludzkie pieniądze. Będą musieli posiadać trochę bitcoinów, ponieważ… są powiernikami, muszą zrozumieć wszystkie rynki i zobaczyć, gdzie jest potencjalny zysk, potencjalna strata, potrzebny hedging – wszystko to, co się z tym wiąże.”

Może Cię zainteresować:

Komentarze