Apple: Kryptowaluty to długoterminowy potencjał

Na prywatnej imprezie w San Francisco, wiceprzewodnicząca produktu Apple Pay powiedziała kilka interesujących zdań o kryptowalutach. Cóż one mogą znaczyć?

Kryptowaluty Apple

Wielu z krypto entuzjastów marzy o tym, aby jakaś gigantyczna firma technologiczna podjęła się tematu kryptowalut, a zatem rozpowszechniła go. Jeszcze lepiej, gdyby opracowała na tej bazie swój produkt. Mówiąc o gigantycznych firmach, mam na myśli jedną z firm z grupy FAANG.

Niestety żadnego kryptowalutowego produktu od tych potężniejszych firm na razie nie uświadczyliśmy. Istnieją jednak pewne przesłanki, które mogą świadczyć o aktywnym działaniu gigantów w tym sektorze finansjery i technologii.

Przed kilkoma dniami na prywatnej imprezie w San Francisco, Jennifer Bailey, wiceprzewodnicząca Apple Pay powiedziała w rozmowie dla CNN, że:

Obserwujemy kryptowaluty […]. Uważamy, że jest to interesujące. Myślimy, że ma to długoterminowy potencjał.

Z powyższej wypowiedzi niewiele wynika, w końcu wywiad dotyczył produktów finansowych Apple Pay i wydanej przed miesiącem karty kredytowej Apple. Niemniej jednak uważamy, że warto przytoczyć, choć tak niewielki wyraz ze strony jednej z najpotężniejszych firm świata.

Co Apple ma wspólnego z kryptowalutami?

Jeśli odwiedzacie nas serwis regularnie, mogliście już słyszeć o poczynaniach Apple w branży blockchain i cyfrowych walut. Oto kilka z nich.

W lutym bieżącego roku Apple podpisało tajemniczy dokument z amerykańskim SEC-iem, co ma dowodzić zainteresowaniu blockchainem przez komputerowego giganta.

Kolejna informacja pochodzi z czerwca, kiedy to Apple na konferencji WWDC ujawniło nową aktualizację dla programistów pod nazwą “CryptoKit”. CryptoKit to zestaw narzędzi programistycznych dla deweloperów aplikacji mobilnych na iOS. Dzięki temu deweloperzy mogą implementować takie funkcje w swoich aplikacjach jak: haszowanie, generowany kluczy publicznych, prywatnych, czy szyfrowanie.

Nieco mniej związane z Apple bezpośrednio poczynania, ale nadal obracających się wokół firmy bądź systemu to:

Co Wy sądzicie o słowach Jennifer w rozmowie dla CNN? Czy kryptowaluty są na celowniku Apple?

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze