Apple „CryptoKit” i ikony Bitcoin | Portfel kryptowalut na iPhone?

Apple Worldwide Developer Conference (WWDC) trwa w najlepsze. Chociaż większość skupia się na iOS13, Apple po cichu ujawnił nową aktualizację dla programistów o nazwie CryptoKit.

Apple wydało także nowy zestaw ikon dla projektantów, który zawiera cztery logotypy bitcoin. Nasuwa się pytanie, jakie są plany Apple dotyczące integracji kryptowalut?

Kryptowaluty na iPhone | Czy Apple zmierza do wydania własnego portfela?

CryptoKit zapewnia programistom nowy zestaw narzędzi do obsługi funkcji kryptograficznych. Oznacza to, że twórcy aplikacji mogą integrować operacje takie jak haszowanie, generowanie kluczy i szyfrowanie. W szczególności CryptoKit ułatwi zarządzanie kluczami publicznymi i prywatnymi.

„Używaj kryptografii klucza publicznego do tworzenia i oceny podpisów cyfrowych oraz do wymiany kluczy. Oprócz pracy z kluczami przechowywanymi w pamięci, możesz również korzystać z kluczy prywatnych przechowywanych i zarządzanych przez Secure Enclave. ”

Viktor Radchenko, założyciel TrustWallet, powiedział, że CryptoKit zbliża Apple do pełnej funkcjonalności portfela sprzętowego.

„Jesteśmy naprawdę o krok od chwili, kiedy będziesz mógł zamienisz swój telefon w portfel sprzętowy”.

Frederic Jacobs, członek zespołu inżynierów ds. kryptografii i bezpieczeństwa, powiedział, że CryptoKit jest „szybkim i bezpiecznym interfejsem API Swift do wykonywania operacji kryptograficznych”.

Apple i ikony Bitcoin

Firma wydała również nowy zestaw ikon San Francisco zaprojektowany dla iOS13. Wśród 1000 ikon znajdują się cztery logotypy związane z bitcoinem. Dwa w kształcie koła i dwa kwadratowe z zaokrąglonymi narożnikami. Co ciekawe, nie ma logo ethereum ani żadnej innej kryptowaluty.

kryptowaluty na iPhone

Cryptokit

Apple CryptoKit umożliwi programistom wykonywanie typowych operacji kryptograficznych. Ma zapewnić programistom zestaw narzędzi do tworzenia bezpiecznych aplikacji

Apple ujawni więcej o CryptoKit na sesji WWDC już dziś. Czekamy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx