Założyciel Apple, Steve Wozniak uruchamia platformę blockchain na Malcie

Na wstępnym spotkaniu DELTA Summit 2019 Steve Wozniak, założyciel Apple ujawnił informacje dotyczące otwarcia jego nowej firmy blockchainowej na Malcie.

Energia

DELTA Summit 2019 to oficjalna konferencja maltańskiego rządu dotycząca cyfrowych innowacji i blockchaina. Wydarzenie odbędzie się dopiero 2-4 października, lecz przed kilkoma dniami zorganizowano imprezę wstępną tzw. pre-launch jesiennego szczytu.

Steve Wozniak “Woz”, jeden z założycieli Apple pojawił się na spotkaniu, przyciągając tym samym uwagę mediów. W końcu jest on założycielem jednej z najbogatszych firm świata. Woz opowiedział o swoim nowym projekcie blockchain, który już niedługo będzie funkcjonował pod jurysdykcją maltańską, mekką przedsiębiorstw blockchain i kryptowalut.

efforce steve wozniak delta summit 2019

Efforce to nowa firma, platforma oparta na blockchainie, której jednym z założycieli i inwestorów jest Steve Wozniak. Platforma ma zrewolucjonizować rynek efektywnego wykorzystania energii. Steve mówi, że głównym celem jest zaoszczędzenie pieniędzy, ale również dobro środowiska naturalnego.

Blockchain otwiera nam drogę do niższego zużycia energii i nie wymaga zmiany naszych nawyków – mówi Wozniak.

Odpowiedź na pytanie “Dlaczego akurat blockchain?” jest banalna – jest bezpieczniejszy niż standardowe serwery – podkreśla Woz.

Maltański sen

Steve Wozniak powiedział, że zawsze chciał zainwestować na Malcie, ale również wspomniał o życiu w tym miejscu. Zapragnął tam żyć, odkąd tylko zobaczył Maltę na mapie:

Chodziło mi to po głowie od dekad. Jak żadne inne miejsce na Ziemii.

Woz bardzo pochwalał działalność i przychylność maltańskich władz odnośnie do rozwoju blockchaina i nowoczesnych technologii. Powiedział, że gotowość inwestycji rządu w blockchain jest kluczowa dla firmy wybierającej Maltę.

Współzałożyciel Efforce, Jacobo Visetti powiedział, że od wielu lat bada obszar wydajności energetycznej i  takowych zastosowań projektowych na blockchainie. Potwierdza on, że to dobry biznes, ale również, że jest to dobre dla środowiska. Malta wydała nam się właściwym wyborem, mówi Visetti.

To był najbardziej otwarty kraj na świecie, jaki mogliśmy znaleźć, jeżeli chodzi o nowe technologie.

Co myślicie o nowym projekcie Wozniaka? Czy założyciel Apple osiądzie tam już na stałe i będzie rozwijał EFFORCE?

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze