Nowa aplikacja Bitcoin Lightning na zegarki Apple Watch!

1 478
Bluewallet uruchomił aplikację Bitcoin Lightning Network na zegarki smartwatch z systemem iOS. Przyszłość projektu zależy od Was!Aplikacja Bitcoin Lightning

Pamiętacie portfel Bluewallet? Przedstawiliśmy go Wam wraz z początkiem 2019 roku, jako pierwszy mobilny portfel kryptowalut wykorzystujący LN Bitcoina dla urządzeń z systemem iOS.

Dziś, 3-osobowy zespół deweloperów Bluewallet przedstawia kolejną z cyklu aplikację Bitcoin LN, a raczej sformatowaną wersję jej starszego brata. Aplikacja Bitcoin Lightning jest przeznaczona wyłącznie dla użytkowników inteligentnych zegarków firmy z nadgryzionym jabłkiem, Apple Watch.Niestety aplikacja Bitcoin Lightning na zegarki Apple Watch niewiele potrafi, w końcu jest to produkt eksperymentalny. Wysyłać transakcji nie można, ale otrzymywać już jak najbardziej. Wystarczy kliknąć “Receive”, po czym QR kod wygeneruje się automatycznie dla naszego potencjalnego darczyńcy bądź sprzedawcy Bitcoinów. Ponadto mamy wgląd w stan naszych portfeli z aplikacji Bluewallet oraz w ostatnio przeprowadzone transakcje.Więcej komfortu…

Jak wiemy, inteligentne zegarki służą umileniu korzystania z naszego smartfona, zwłaszcza dziś, kiedy to wielkość smartfona stoi na granicy tabletu. Tą drogą idą twórcy nowej aplikacji Bluewallet, skoro użytkownicy kierują się komfortem kupując smartwatches to może i uczynią to odnośnie do Bitcoina?

Nuno Coelho, inżynier produktu i UX w Bluewallet powiedział w wywiadzie dla Coindesk:

Czasami wygoda [odbierania bitcoina] przy pomocy dwóch dotknięć nadgarstka może być właśnie tym istotnym doświadczeniem z użytkowania. Szczególnie w podróży lub podczas biegu.


Coelho dodał również, że aplikacja jest w fazie eksperymentalnej, identycznie jak w przypadku Lightning Network. “Jeżeli informacja zwrotna będzie dobra, przeznaczymy więcej czasu na ten projekt,”. “Jesteśmy w bardzo wczesnej fazie branży, dlatego staramy się dowiedzieć, jak to zbudować prawidłowo” – mówi Coelho.  

W związku z powyższym drodzy czytelnicy, to od Was zależy czy projekt będzie dalej się rozwijał. Jeżeli nie zdobędzie zbyt wielu zwolenników, deweloperzy nie będą dalej go wspierać.

Jakie to jest trudne? 😅

https://twitter.com/bluewalletio/status/1108088791330365441

Komentarze