Kolekcja NFT z okazji 200 rocznicy urodzin Louisa Vuittona

W związku z dwusetną rocznicą urodzin Louisa Vuittona słynny francuski dom mody zapowiedział limitowaną kolekcję NFT. Wśród wyemitowanych tokenów znajdą się prace popularnego artysty Beeple.

Niestety, kolekcjonerzy tym razem będą mieli utrudnione zadanie, ponieważ NFT od Louis Vuitton nie trafią na aukcję.

Dwusetna rocznica urodzin Louisa Vuittona

Louis Vuitton urodził się 4 sierpnia 1821 roku we Francji. W wieku 33 lat założył firmę, która z czasem stała się jednym z najpopularniejszych luksusowych domów mody. W związku z tym, że w tym roku ma miejsce dwusetna rocznica urodzin słynnego przedsiębiorcy, firma zapowiedziała kolekcję NFT.

W przeciwieństwie jednak do innych podobnych akcji, gdzie tokeny NFT trafiają na aukcję, a następnie osiągają astronomiczne kwoty (CryptoPunk | Kupiony za 15 000 USD, sprzedany za 8 000 000 USD, Zdjęcie związane z dogecoinem sprzedano za 4 miliony dolarów, NFT | Ponad 100 mln USD w 30 dni), marka Louis Vuitton chce je wykorzystać w nowej grze edukacyjnej.

Gra z NFT – Louis: The Game

Jak można się domyślić, gra zatytułowana Louis: The Game pozwoli graczom poznać historię popularnego domu mody. Gracz będzie mógł przekonać się, jak wyglądała długa droga do sukcesu Louisa Vuittona (w wieku czternastu lat Vuitton przeszedł pieszo 292 mile, czyli około 470 kilometrów).

Najważniejsze jest jednak to, że w grze zostanie ukrytych aż trzydzieści NFT od LV. Dziesięć z nich zostało zaprojektowanych przez Beeple, którego cyfrowe dzieła sztuki cieszą się ogromnym zainteresowaniem (zobacz również: Dom aukcyjny Christie’s po raz kolejny stawia na Blockchain).

Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy ma szansę zawalczyć o tokeny, a NFT nie trafią (przynajmniej nie od razu) do osób, które mają najgrubsze portfele. Gra Louis: The Game jest już dostępna w App Store. Można ją również pobrać na urządzenia z systemem Android. Należy jednak zwrócić uwagę na wprowadzenie czasowej blokady. Zdobyte przez graczy NFT przechowywane będą na portfelu cyfrowym, który ma być zablokowany do 2022 roku.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx