CryptoPunk | Kupiony za 15 000 USD, sprzedany za 8 000 000 USD…

11 464

Kolejny CryptoPunk został sprzedany za 8 milionów dolarów. Jest to jeden z dziewięciu NFT „serii” Alien, który został kupiony w 2018 roku za „jedyne” 15 000 USD.

Przestrzeń NFT nadal zadziwia. Wielu artystów dołącza do branży, a niektórzy dokonują transakcji, której wolumen w mgnieniu oka mogłaby zmienić życie niejednego z nas.

Niedawno sprzedano kolejny niewymienialny token CryptoPunk za ogromną kwotę. Jednak spojrzenie na historię tego dzieła jest jeszcze ciekawsze.

Kupiony za 15 000 USD, sprzedany za 8 milionów USD…

CryptoPunk to niewątpliwie jeden z największych fenomenów NFT krążących obecnie w tej przestrzeni. Dane z Crypto Slam ujawniają, że ta linia niewymienialnych tokenów jest teraz tym, który ma największą sprzedaż w ciągu ostatnich 24 godzin, przewyższając podobne dzieła ze stajni NBA Top Shot, Sorare i Hashmasks.

Przyczynkiem nagłego wzrostu wolumenu sprzedaży jest pojedynczy zakup, który miał miejsce wcześniej…

Ktoś zapłacił ETH o wartości 8 milionów dolarów za poniższy NFT CryptoPunk:

cryptopunk
CryptoPunk sprzedany za 8 milionów dolarów

To jeden z dziewięciu „alien” punków. Najciekawsze jest jednak zapewne to, że ten NFT został nabyty w 2018 roku za 15 000 USD:

cryptopunk
źródło: CryptoSlam

Ciekawy jest również fakt, że sprzedawca nie przyjął oferty za 22 miliony dolarów zaledwie kilka tygodni temu…

Hype na NFT trwa w najlepsze

Sektor NFT zaczęła ostatnio dość często rejestrować transkacje w wymiarze wielu milionów dolarów. Cryptopotato przygotowali infografikę – zestawienia najdroższych NFT, aczkolwiek wczorajsza transakcja CryptoPunk sprzedanym na aukcji za 8 milionów dolarów znalazłaby się teraz na pierwszym miejscu.

najdroższe NFT w historii
najdroższe NFT w historii; źródło: CryptoPotato

Tymczasem debata na temat tego, czy przestrzeń NFT jest szalejącą bańką, rozkręciła się na dobre. Ci, których fascynuje ten fenomen, odrzucają twarde oskarżenia o wpływ bicia NFT na środowisko, a także mocno zawyżone wyceny dzieł, takich jak CryptoPunk.

Z drugiej strony zwolennicy takich tokenów twierdzą, że docenianie sztuki jest mocno subiektywne i nieodłącznie związane z tym, jaką wartość przyszły właściciel przypisze określonemu „dziełu”.

Kompendium wiedzy o NFT już dziś wieczorem na łamach BitHub

W związku z rosnącą popularnością sektora NFT, postanowiliśmy przyjrzeć się temu zagadnieniu nieco bliżej. Już dziś o godzinie 17:00 na naszył łamach pojawi się obszerny artykuł na ten temat. Nie przegap!

Komentarze