John McAfee stwierdził, że BTC to shitcoin | Co kryje się za taką zmianą optyki?

Pro-bitcoinowy (jak dotąd) John McAfee zmienił dziś spojrzenie na kryptowalutę nazywając ją „prawdziwym shitcoinem”. Od dzisiaj McAfee stawia na alty. Zapraszamy na ciąg dalszy opery mydlanej z kandydatem na Prezydenta USA w roli głównej.

Amerykański kandydat na Prezydenta, John McAfee, znany był z optymistycznego nastawienia do Bitcoina, zwłaszcza w kontekście ceny. Najpierw przewidywał, że BTC osiągnie 500 000 $ pod koniec 2020 r., później podniósł stawkę słynnego zakładu do 1 mln $.

Nie pamiętacie o co chodziło? Były potentat branży antywirusowej oświadczył, że gdyby bitcoin uzyskał na koniec grudnia wycenę w wysokości 1 miliona dolarów, zjadłby na antenie amerykańskiej telewizji własnego penisa:

W tył zwrot!

Dzisiaj, w najnowszym tweecie, John McAfee napisał, że przyszłość kryptowalut zależy od altcoinów i że Bitcoin jest „prawdziwym shitcoinem”.

W niedawnym poście na Twitterze John McAfee chwalił bitcoinowego maksymalistę, który po raz pierwszy zaczął używać słowa „shitcoin” w odniesieniu do altcoinów wyrażając w ten sposób swoje negatywne nastawienie do altów i wskazując na bitcoina jako lepszego od nich. Jednakże niedługo potem sam McAfee zaczął krytykować Bitcoin określając stojącą za nim technologię mianem „przestarzałej”.

John McAfee wycofał się z obietnicy złożonej w ramach zakładu o wycenę BTC. Stwierdził wówczas, że ta prognoza była jedynie podstępem do przyciągnięcia nowych użytkowników do branży kryptowalutowej.

Dzisiejszym tweetem McAfee zdaje się stawiać „kropkę nad i” w swojej nowej optyce. Napisał, że bitcoin „to prawdziwy shitcoin”.

Reakcja społeczności na tweet McAfee’go

W komentarzach pod tweetem Johna robi się naprawdę gorąco. Zdecydowana większość komentatorów nie szczędzi McAfee’mu słów krytyki.

Jeden z obserwatorów wątku napisał, że McAfee zaczął nazywać BTC shitcoinem w związku ze startem w wyborach prezydenckich w USA. Jeśli jednak BTC zawiedzie -twierdzi crypto hunter – cały rynek altcoinów poleci razem z nim:

Kto inny zarzucił McAfee’mu, że za zmianą zdania stoi zapewne widmo przegranej w zakładzie, ponieważ jego prognoza dotycząca ceny 1 mln $ za BTC w tym roku najprawdopodobniej się nie ziści.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zapraszamy do dyskusji.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze