Jakie tokeny kupują nowe osoby inwestujące w kryptowaluty? Odpowiedź zaskakuje

12 798

Nowe osoby inwestujące w kryptowaluty wybierają $SHIB

Shiba Inu ($SHIB) to jedna z najczęściej wybieranych kryptowalut przez nowych inwestorów. W ciągu ostatnich siedmiu dni token Shiba Inu był ulubionym nabytkiem na nowo założonych portfelach na kryptowaluty. Według analizy przeprowadzonej przez Nansen, $SHIB trafił do ponad 12 000 nowych portfeli, co czyni go najczęściej pojawiającą się kryptowalutą na ich saldach. W minionym tygodniu portfele te odnotowały aż 56 milionów dolarów przychodów w tokenach $SHIB.

Brzmi to głupio, ale działa (na razie)

$SHIB zyskał na popularności w poprzedniej hossie jako jeden z memecoinów wzorowanych na słynnym Dogecoinie ($DOGE). Brzmi to jak szaleństwo, ale z czysto finansowego punktu widzenia, gdyby ktoś zainwestował w nią 100 dolarów na początku roku 2021, to po roku ta pozycja byłaby warta aż 40 milionów dolarów. Obok Bitcoina ($BTC) i $DOGE, Shiba Inu była jedną z najpopularniejszych kryptowalut w 2022 roku, i zapewniła sobie drugie miejsce na liście najbardziej pożądanych walut cyfrowych minionego roku. Kapitalizacja kryptowaluty $SHIB wynosi nawet podczas bessy spektakularne 6,5 miliardów dolarów.

Źródło: CoinMarketCap

Największa na świecie giełda kryptowalut, Binance, ogłosiła również około miesiąca temu, że Shiba Inu znajduje się wśród trzech najbardziej obserwowanych kryptowalut ostatnich 12 miesięcy. Oprócz $SHIB w pierwszej trójce znalazły się także $BTC i Ethereum ($ETH).

Deweloperzy $SHIB nie odpuszczają

Pomijając fakt, że niektóre z tych nowych portfeli mogą być po prostu portfelami tymczasowymi należącymi do weteranów rynku, Shiba Inu wciąż pojawia się w statystykach znacznie częściej niż inne kryptowaluty. Na pewno pewną zasługą tego zjawiska jest zaangażowanie deweloperów kryptowaluty $SHIB, którzy wykorzystali hałas wokół swojego projektu do rozbudowy wokół niego całego ekosystemu i wprowadzenie m.in. mechanizmów spalania tokenów, co zmniejsza ich całkowitą liczbę w obrocie na rynku.

Inwestorzy kryptowalutowi powinni brać jednak pod uwagę, że rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i ryzykowny, a decyzje inwestycyjne powinny być dobrze przemyślane. Szczególnie dotyczy to projektów których duża część kapitalizacji nie wynika z ich fundamentów a z zaangażowania społeczności, jak to ma miejsce w przypadku memecoinów.

Może też Cię zainteresować:

Komentarze