CEO Binance trolluje Jima Cramera. To on stoi za wzrostem Bitcoina?

6 844

Prezes Binance, Changpeng Zhao (CZ) pojawił się na Twitterze 14 stycznia aby zażartować ze znanego prezentera programu Mad Money na platformie CNBC, Jima Cramera, za jego ostatnie komentarze na temat kryptowalut.

„Efekt Cramera” odpowiedzialny za ogromny rajd Bitcoina?

Impulsem który zainspirował CZ do trollingu był fakt, że BTC przekroczył 21 000 dolarów po raz pierwszy od listopada 2022 roku. Cramer, znany ze swojego sceptycznego podejścia do rynku kryptowalut, przekonywał swoich widzów, aby ci wychodzili ze swoich kryptowalutowych pozycji 9 stycznia, gdy cena Bitcoina oscylowała między 16 a 17 tys. dolarów. CEO Binance uznał to za świetną okazję, aby przypomnieć branży o swoich postanowieniach noworocznych: „Zasada nr 4: ignoruj FUD”.

CZ złośliwie skomentował prognozy Cramera w czasie, gdy rynki kryptowalut po raz kolejny sprawiły, że pracownik stacji CNBC musiał zjeść swoje słowa. Popularny prezenter jest stale dręczony przez internetową społeczność za swoją anty-kryptowalutową pozycję, a „odwrotny efekt Cramera” polegająca na podejmowaniu przeciwnych decyzji niż te rekomendowane przez Jima Cramera jest żartobliwie traktowane jako doskonała strategia inwestycyjna na rynku kryptowalut oraz na rynkach akcji.

Jedna jaskółka wiosny nie czyni

Według danych CoinMarketCap rynek kryptowalut przekroczył w tym tygodniu po raz kolejny poziom biliona dolarów całkowitej kapitalizacji rynku (Total Market Cap). Branża znajdowała się w dołku przez większość 2022 roku, ale pierwsze jaskółki w 2023 roku sugerują nadejście wiosny. Ostatnie momentum na rynku sugeruje powroty do długoterminowych średnich, należy mieć jednak zawsze z tyłu głowy ostatnie wydarzenia i kontrowersje związane m.in. z regulacjami kryptowalut i możliwymi zrzutami tokenów ze strony dużych firm.

Obstawianie meczy lepszą lokatą kapitału niż Binance?

Jim Cramer wypowiadał się też negatywnie na temat samego Binance, co mogło wywołać taką a nie inną reakcję CZ. Prezenter CNBC wspominał bowiem wcześniej, że Komisja ds. Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) „interesuje się” Binance, z kolei ostatnio oznajmił na Twitterze, że bardziej ufałby swoim pieniądzom w Draftkings, popularnym serwisie do obstawiania wyników w sporcie, aniżeli w Binance.

CZ nie pozostał mu dłużny i przypiął na swoim koncie tweet Cramera, podkreślając niedawny atak hakerski jaki miał miejsce w serwisie Draftkings, gdzie 68 tys. użytkowników straciło w sumie aż 300 tys. dolarów. Zhao dodał, że być może miał miejsce „efekt Cramera”, i że wspominając o serwisie wydał de facto na niego wyrok.

Może też Cię zainteresować:

Komentarze