Kurs Solany rośnie dzięki Vitalikowi i dogecoinowi?

Cena Solany ($SOL) wzrosła o niemal 50% w ciągu ostatniego tygodnia, powracając z lokalnych minimów na poziomie $8

Inwestorzy i deweloperzy Solany nie mieli w 2022 r. łatwego życia. Blockchain i jego monetę pogrążały bowiem liczne kontrowersje i dramatyczne wydarzenia, takie jak wątpliwości dotyczące faktycznej decentralizacji Solany, ataki hackerskie na protokoły Raydium i portfele użytkowników, odpływ aktywnych deweloperów, czy wreszcie upadek giełdy FTX i powiązanej z nią firmy Alameda Research. Kurs Solany odzwierciedlał utratę zaufania wśród inwestorów, osiągając pod koniec grudnia poziom $8, zamykając tym samym rok spektakularnym spadkiem wartości o ok. 97% w stosunku do szczytu z listopada 2021 r.

Odsiecz dla Solany nadeszła z nieoczekiwanego kierunku

Momentem, któremu udało zatrzymać się trwającą lawinę wyprzedaży, okazał się być tweet twórcy Ethereum, Vitalika Buterina, który, powołując się na swoje źródła, wyraził swoje pozytywne zdanie na temat przyszłości łańcucha:

Mądrzy ludzie mówią mi, że na Solanie działa poważna i inteligentna społeczność programistów, a teraz, gdy ci wszyscy okropni, oportunistyczni ludzie zostali odsiani, sieć ma świetlaną przyszłość.

Trudno mi wypowiadać się jako osoba z zewnątrz, ale mam nadzieję, że społeczność [Solany – przyp. red.] otrzyma uczciwą szansę na rozwój🦾🦾

Vitalik Buterin

Wypowiedź ta spowodowała natychmiastową presję popytową na SOL, która zdołała się utrzymać, windując w kolejnych dniach cenę Solany z powrotem w dwucyfrowe rejony.

kurs solany

Pies najlepszym przyjacielem człowieka (i kursu Solany)

Kolejnym impulsem wzrostowym było wypuszczenie przez BonkDAO angażującego społeczność dogecoina o nazwie $BONK, którego twarzą jest ponownie pies Kabosu, czyli popularny „pieseł”. Token został rozdysponowany przez airdropy do wiodących deweloperów oraz projektów blockchaina i ma na celu zademonstrować odporność i siłę społeczności na ostatnie zawirowania.

$BONK został bardzo ciepło przyjęty przez inwestorów oraz prominentnych przedstawicieli Solany, uzyskując przychylność takich osób jak Austin Federa, pełniącego funkcję Dyrektora ds. Strategii i Komunikacji Solana Foundation, czy Frank DeGods, twórca i frontman największego projektu NFT na Solanie: DeGods. W chwili powstawania tekstu wolumen tokenu $BONK przekroczył całkowity wolumen obrotu wszystkich NFT ekosystemu Polygon, a FDV „psiego coina” wyniósł około 100 milionów dolarów.

Wszystko to spowodowało, że kurs Solany powędrował w rejony $12, utrzymując wzrostowe momentum i przełamując przynajmniej tymczasowo dramatyczną serię spadków. Czy będą to jednak długoterminowo stabilne wzrosty czy tylko płonne nadzieje i słomiany zapał – czas pokaże.  

Może też Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx