Interpol otwiera departament – Metaverse

4 719

Interpol otwiera departament – w Metaverse

Międzynarodowa Organizacja Policji Kryminalnej (Interpol) zapuściła się głębiej w sferę technologii blockchain i kryptowalut, uruchamiając „pierwszy w historii Metaverse zaprojektowany specjalnie dla organów ścigania na całym świecie”.

Interpol ujawnił swoje nowe cyfrowe biuro na 90-tym Zgromadzeniu Ogólnym Interpolu w New Delhi, mówiąc, że w pełni działający Interpol Metaverse jest dostępny dla zarejestrowanych użytkowników z całego świata.

Użytkownicy będą mogli wykorzystywać swoje osobiste awatary do zwiedzania wirtualnej kopii siedziby głównej Sekretariatu Generalnego Interpolu w Lyonie we Francji, wchodzić w interakcje z funkcjonariuszami za pośrednictwem ich awatarów i „odbywać zaawansowane kursy szkoleniowe w zakresie dochodzeń kryminalistycznych i innych funkcji policyjnych”.

Zgodnie z zapowiedzią, nowa oferta realizowana jest za pośrednictwem Interpol Secure Cloud, co „zapewnia jej neutralność”.

W związku z nowym wirtualnym biurem Interpol ogłosił również utworzenie grupy ekspertów ds. Metaverse, która będzie reprezentować obawy globalnych organów ścigania i pomagać w zapewnieniu bezpieczeństwa nowego wirtualnego świata.

Przeczytaj także: Zbuduj swoją własną grę RPG w metaverse

Zapotrzebowanie na wirtualną obecność rośnie z dnia na dzień, ponieważ najnowszy raport Interpol Global Crime Trend pokazuje, że wraz ze wzrostem tempa cyfryzacji przestępczość w coraz większym stopniu przenosi się do internetu.

W wyniku zmieniającego się krajobrazu kwestia „w jaki sposób organy ścigania mogą nadal chronić społeczności i gwarantować praworządność” stała się centralnym punktem Interpolu.

„Przestępcy już zaczynają wykorzystywać Metaverse. Światowe Forum Ekonomiczne […] ostrzegło, że oszustwa socjotechniczne, brutalny ekstremizm i dezinformacja mogą stanowić szczególne wyzwania” – powiedziała agencja.

„Wraz ze wzrostem liczby użytkowników Metaverse i dalszym rozwojem technologii, lista możliwych przestępstw będzie się rozszerzać, aby potencjalnie obejmować przestępstwa przeciwko dzieciom, kradzież danych, pranie pieniędzy, oszustwa finansowe, fałszerstwa, oprogramowanie ransomware, phishing oraz napaści seksualne i nękanie. ”

Agencja stara się przyjąć bardziej proaktywne podejście i zakłócać różne elementy przestępcze, zanim będą w stanie zaistnieć w Metaverse.

„Identyfikując te zagrożenia od samego początku, możemy współpracować z interesariuszami w celu ukształtowania niezbędnych ram zarządzania i odcięcia przyszłych rynków przestępczych, zanim zostaną one w pełni uformowane” – powiedział Madan Oberoi, dyrektor wykonawczy INTERPOLu ds. technologii i innowacji.

„Tylko prowadzając nowe inicjatywy teraz, możemy zbudować skuteczną odpowiedź” – dodał.

Oprócz umożliwienia ustanowienia globalnej obecności wirtualnej, Interpol zasugerował, że Metaverse oferuje szereg innych korzyści organom ścigania. Korzyści te obejmują ulepszone możliwości sieciowe, możliwość gromadzenia i przechowywania dowodów z miejsc przestępstw oraz platformę do prowadzenia szkoleń.

„Budowanie zdolności w Metaverse jest szczególnie obiecujące, oferując studentom więcej możliwości współpracy i nawiązywania kontaktów, zapewniając większe zaangażowanie poprzez umożliwienie praktycznych działań” – powiedział Interpol.

Agencja przeprowadziła pokaz na żywo podczas Walnego Zgromadzenia, podczas którego eksperci z Dyrekcji ds. Budowania Potencjału i Szkoleń Interpolu przeprowadzili szkolenie na temat weryfikacji dokumentów podróży i kontroli pasażerów z wykorzystaniem możliwości Interpolu w klasie Metaverse. Uczniowie mogli następnie wziąć udział w wirtualnej symulacji lotniska, w której przetestowali swoje nowo nabyte umiejętności.

„Metaverse ma potencjał, aby zmienić każdy aspekt naszego codziennego życia z ogromnymi implikacjami dla organów ścigania” – powiedział reżyser Oberoi.

„Ale aby policja mogła zrozumieć Metaverse, musimy tego doświadczyć”.

Ogólnym celem wyrażonym przez Interpol jest zapewnienie metaverse bardziej sprawnego i wydajnego sposobu komunikowania się i współpracy różnych firm na całym świecie.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze