Mastercard pomoże bankom uruchomić handel kryptowalutami

4 548

Mastercard pomoże bankom uruchomić handel kryptowalutami razem z Paxos

Mastercard wdroży swoją technologię, aby zintegrować handel kryptowalutami z interfejsami banków, podczas gdy Paxos ma świadczyć swoje usługi handlowe i powiernicze.

Globalny gigant płatniczy kontynuuje wysiłki na rzecz promowania adopcji kryptowalut, opracowując nowe narzędzie umożliwiające bankom handel kryptowalutami, takimi jak Bitcoin (BTC).

Mastercard oficjalnie ogłosił 17 października nowy program, który umożliwi instytucjom finansowym udostępnienie swoim klientom możliwości i usług handlu kryptowalutami.

Program, zwany „Źródłem kryptowalut”, został zaprojektowany, aby umożliwić użytkownikom kupowanie, przechowywanie i sprzedawanie kryptowalut, uzupełniony przez autorskie rozwiązanie Crypto Secure w celu zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa i zgodności.

Narzędzie zostało uruchomione we współpracy z istniejącym partnerem, Paxos Trust Company i ma zostać uruchomione w czwartym kwartale 2022 r. Paxos jest znany z dostarczania podobnych usług globalnemu gigantowi płatniczemu PayPal, który uruchomił swoje pierwsze usługi kryptograficzne pod koniec 2020 roku.

W ramach nowego partnerstwa Paxos będzie świadczyć usługi w zakresie handlu aktywami kryptograficznymi i powiernictwa w imieniu banków, podczas gdy Mastercard wdroży swoją technologię, aby zintegrować handel kryptograficzny z interfejsami banków.

Ajay Bhalla, prezes jednostki ds. cybernetyki i wywiadu giganta kart płatniczych, zwrócił uwagę na rosnącą wiedzę i zaangażowanie firmy w kryptowaluty na rynku. Wspomniał o niedawnych inwestycjach Mastercard związanych z kryptowalutami, w tym o przejęciu usługi wywiadu kryptograficznego CipherTrace we wrześniu i platformy tożsamości cyfrowej Ekata w kwietniu ubiegłego roku.

Ogłaszając tę ​​wiadomość, firma odniosła się do indeksu nowych płatności Mastercard 2022, informując, że 29% respondentów na całym świecie posiada kryptowaluty jako inwestycję. Kolejne 65% respondentów wskazało, że preferuje usługi kryptograficzne, które mają być świadczone przez ich obecną zaufaną instytucję finansową.

„To, co dziś ogłaszamy, to połączone podejście do usług, które pomoże bezpiecznie wprowadzić użytkowników do ekosystemu kryptowalut” – zauważył Bhalla.

Szef strategii Paxos, Walter Hessert, zwrócił również uwagę na skalę globalnej sieci instytucji finansowych Mastercard. Według dyrektora nowe narzędzie zapewni bankom „najbardziej zaufany sposób oferowania bezpiecznych i niezawodnych aktywów kryptograficznych”.

Najnowsza inicjatywa giganta kart płatniczych dotycząca kryptowalut ma miejsce w momencie, gdy całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o około 60% od początku 2022 roku. Według Jorna Lamberta, dyrektora ds. cyfrowych Mastercard, byłoby „krótkowzrocznością pomyśleć, że odrobina kryptowalutowej zimy zwiastuje koniec wszystkiego.”

„W miarę wprowadzania regulacji, platformy kryptograficzne będą miały wyższy poziom bezpieczeństwa, a w nadchodzących latach zobaczymy, jak wiele bieżących problemów zostanie rozwiązanych” – stwierdził Lambert.

Przeczytaj także: Ofiary kryptograficznego niedźwiedzia – następny w kolejce jest NURI

W ostatnich latach Mastercard aktywnie pracował nad różnymi inicjatywami związanymi z kryptowalutami i blockchainem. W styczniu 2022 r. Mastercard ogłosił współpracę z giełdą Coinbase, aby umożliwić użytkownikom Coinbase NFT dokonywanie zakupów za pomocą kart Mastercard.

W październiku 2021 r. gigant kart płatniczych nawiązał współpracę z firmą Bakkt zajmującą się zasobami cyfrowymi, aby umożliwić swoim klientom w Stanach Zjednoczonych kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie aktywów cyfrowych za pośrednictwem portfeli powierniczych.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze