Halving Litecoina już w poniedziałek

3 708

Przypominamy, że według planu, już w najbliższy poniedziałek, 5 sierpnia 2019, dojdzie do historycznego wydarzenia na blockchainie Litecoina. Mowa o halvingu – podziale nagrody z wydobycia bloków w sieci Litecoin, który ma miejsce co cztery lata.

Halvingom zawsze towarzyszą emocje inwestorów, którzy oczekują znacznych ruchów cen. Są również tacy, którzy mówią, że LTC już wykonał swój pre-halvingowy ruch jeżeli chodzi o cenę i nic szczególnego w tym zakresie już się nie wydarzy. Jak zatem jest naprawdę? Niedługo się przekonamy. Halving Litecoina już w poniedziałek!

Charlie Lee przypomina

Litecoin, podobnie jak Bitcoin, przechodzi co cztery lata podział nagrody, zwany halvingiem. Jest to proces, który ma na celu zachowanie siły nabywczej kryptowaluty. Nagroda za wydobycie wynosi obecnie 25 LTC za blok. 5 sierpnia wysokość nagrody spadnie do 12,5 LTC.

Charlie Lee, twórca Litecoina przypomniał wczoraj na Twitterze o nadchodzącym halvingu i potwierdził datę wydarzenia.

https://twitter.com/SatoshiLite/status/1156752444140900352

W ostatnich tygodniach kurs LTC był intensywnie obserwowany przez analityków pod kątem nadchodzącego podziału nagrody. Patrząc na wykres w perspektywie 3 miesięcy rzuca się w oczy, że kurs kryptowaluty miał swój szczyt w okolicach końca czerwca (141$), następnie spadał. Od tygodnia porusza się w konsolidacji pomiędzy poziomami 89$ – 97$ (wycena LTC w momencie pisania tego tekstu):

kurs litecoin halving

Kurs przed halvingiem – projekcje, stracone szanse i dywagacje

Ku konsternacji inwestorów jest całkiem możliwe, że „halvingowa pompa” już się wydarzyła. Jak widzicie na powyższym wykresie, pod koniec czerwca moneta doświadczyła nagłego wzrostu cen, gdzie wzrosła do ponad 140$.

Do halvingu już niecałe 2 dni. Wielu analityków nadal sugeruje, że zmniejszenie nagrody za wydobycie bloku w sieci może pozytywnie wpłynąć na rynek.

Pisaliśmy niedawno o raporcie Strix Leviathan, w którym stwierdzono, że ​​nie ma bezpośredniego związku między halvingami a wzrostami wyceny kryptowalut. Strix napisał w swoim raporcie:

„Nie znaleźliśmy żadnego dowodu na to, że kryptowaluty doświadczające halvingu przewyższają szerszy rynek w miesiącach poprzedzających obniżenie nagród dla górników”.

Ponadto Leviathan zwrócił uwagę, że Litecoin generalnie radzi sobie lepiej na rynku w miesiącach poprzedzających halving. Jednak w ciągu miesięcy po zmniejszeniu nagrody, kryptowaluta zmaga się z presją spadkową.

Gorące komentarze na Twitterze

Halving Litecoina już w poniedziałek! Jakie są Wasze typy, jeżeli chodzi o kurs LTC w najbliższych dniach? Zapraszam do dyskusji.

Komentarze