Litecoin rośnie szybciej niż pozostałe Top 10 kryptowalut. Halving już niedługo!

Wraz ze zbliżającym się za mniej niż 5 tygodni halvingiem w sieci Litecoin, kryptowaluta LTC radzi sobie na rynku lepiej od konkurencji.

Litecoin przed halvingiem

Litecoin rośnie w tempie o wiele lepszym niż pozostałe kryptowaluty z top 10. Będąc aktualnie 4 największą kryptowalutą na rynku, LTC osiągnęło cenę $123, uzyskując 5% wzrostu w ciągu ostatnich 7 dni – zgodnie z danymi prezentowanymi przez portal CoinMarketCap.

W tym samym czasie, bitcoin – najpopularniejsza kryptowaluta, osiąga tygodniowy przyrost ceny na poziomie 1%. Sytuacja rynkowa pozostałych kryptowalut jest różna.

Niedawny dobry występ litecoina może być związany ze zbliżającym się 6 sierpnia halvingiem, który zmniejszy nagrody dla górników za każdy wykopany blok o połowę. Rozwiązanie to ma na celu zmniejszenie inflacji kryptowaluty. Po 6 sierpnia, górnik, który utworzy blok otrzyma 12,5 LTC zamiast 25.

Dzięki temu górnicy będą dodawali mniejsze ilości coinów do ekosystemu, co prawdopodobnie zmniejszy cyrkulacje LTC. Nadciągające zmniejszenie podaży może przyczyniać się do dobrych wyników litecoina w ostatnich dniach.

Logiczną rzeczą jest spodziewanie się dalszych wzrostów w okresie przed halvingiem. Mimo to, pozostaje pytanie, jak wiele pola do popisu ma przed sobą jeszcze LTC? W ciągu ostatniego roku projekt Charliego Lee zyskałna wartości ponad 300%. Warty odnotowania jest również fakt, że przy ostatnim halvingu w 2015 roku, cena litecoina drastycznie spadła. Nie należy więc wykluczać możliwości wystąpienia korekty. Techniczne wykresy również sygnalizują, że spadek ceny jest możliwy.

Litecoin i Flexa

Innym czynnikiem, który mógł wpłynąć na to, że Litecoin rośnie jest ogłoszenie startupu Flexa z 3 lipca. Flexa jest systemem płatniczym opartym o blockchain. W swojej niedawnej aktualizacji wprowdził LTC jako jeden ze sposobów płatności obok BTC, ETH, BCH i GUSD. Czynnikiem przemawiającym za wprowadzeniem litecoina wg Flexa są przede wszystkim niskie opłaty transakcyjne, szybki czas potwierdzenia płatności, a także aktywnie działająca i rozwijająca się społeczność.

2019 rok zdaje się być niezwykle ważny i dynamiczny dla Litecoina. Halving oraz kolejne zawierane partnerstwa powodują, że kryptowaluta ta jest w stanie dynamicznie się rozwijać. Wszyscy z zapartym tchem czekają na wydarzenia po 6 sierpnia.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze