Greg Monahan dołączył do zespołu Binance

Greg Monahan (były śledczy Departamentu Skarbu USA) dołączył do zespołu Binance, co ma ułatwić firmie walkę z procederem prania brudnych pieniędzy i… ciągłymi kontrolami oraz ograniczeniami.

Monahan pokieruje istniejącym zespołem, który zajmuje się problemem prania brudnych pieniędzy. Zatrudnienie doświadczonego specjalisty (do tej pory były śledczy przez większość czasu pracował dla amerykańskiego rządu i zajmował się sprawami związanymi z cyberprzestępczością) to dobra wiadomość dla największej giełdy kryptowalutowej.

Binance przygotowuje się do trudnej walki

Chociaż giełda cieszy się dużym zaufaniem ze strony użytkowników i nieustannie poszerza ofertę (krypto lokaty, karty płatnicze, handel NFT), to od dłuższego czasu ma problemy z tym, aby prowadzić biznes w sposób zgodny z oczekiwaniami regulatorów (zobacz również: Binance pod lupą europejskich regulatorów). Jest to jednak skomplikowany i czasochłonny proces, czego dowodem jest to, że Brian Brooks zrezygnował z pracy dla Binance.US na stanowisku CEO po zaledwie trzech miesiącach. Jednocześnie pod koniec lipca ukazał się „News dnia”? | Binance chce być uregulowana „globalnie”, co było zapowiedzią ogromnych zmian.

Podejrzenia związane z praniem pieniędzy na giełdzie Binance

Jedną z nich jest zapowiedź zwiększenia liczby osób, które zadbają o to, aby giełda działała w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami. Teraz natomiast największa giełda kryptowalutowa zatrudniła byłego śledczego Departamentu Skarbu USA, co może mieć związek ze sprawą, którą opisywaliśmy w artykule IRS i DOJ zainteresowane Binance? | „Ta sprawa będzie ciągnąć się latami”.

Poprawa relacji z organami regulacyjnymi i walka z procederem prania brudnych pieniędzy

W oficjalnym oświadczeniu Greg Monahan poinformował, że skoncentruje swoje wysiłku na tym, aby rozszerzyć międzynarodowe programy Binance związane z przeciwdziałaniem praniu brudnych pieniędzy oraz poprawieniu relacji z organami regulacyjnymi na całym świecie.

„My efforts will be focused on expanding Binance’s international anti-money laundering and investigation programs, as well as strengthening the organization’s relations with regulatory and law enforcement bodies worldwide”.

CEO Binance zapewnił natomiast o tym, że giełda nieustannie podejmuje działania, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników.

Komentarze