„News dnia”? | Binance chce być uregulowana „globalnie”

Podczas wczorajszej konferencji prasowej szef Binance, Chanpeng Zhao, zadeklarował, że giełda zwiększa wysiłki w kierunku uregulowania swojej działalnością we wszystkich zakątkach świata.

CZ deklaruje zwiększenie wysiłków nakierowanych na compliance w różnych jurysdykcjach

CZ, założyciel i szef jednej z największych giełd kryptowalut na świecie, poinformował w serii tweetów o kierunku, w którym zmierza aktualnie jego firma. Binance zorganizowała godzinną konferencję prasową, a sam Zhao podzielił się jeszcze po jej zakończeniu, kilkoma istotnymi uwagami. W tweetach czytamy o ścieżce, którą Binance przyjmuje na drodze do globalnego compliance poprzez rozmowy z różnymi organami regulacyjnymi.

Siedziba Binance, „stołek” Zhao i inne kwestie…

Jednym z tych problemów jest to, że Binance nie ma siedziby. Zhao powiedział, że niebawem zostaną utworzone regionalne centra (huby), aby zapewnić organom regulacyjnym strukturę „bardzo łatwą do zrozumienia”.

„Będziemy nadal dostosowywać się do nowych przepisów, aby jak najlepiej służyć naszym użytkownikom. Więc co właściwie robimy?” Pierwszą odpowiedzią na to pytanie było to, że Binance rozpoczęła proces uzyskiwania licencji i zgód tam, gdzie istnieją już ramy prawne umożliwiające wymianę kryptowalut. Zhao zadeklarował, że taka praca jest już wykonywana w Azji i Pacyfiku, Ameryce Łacińskiej, Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce. „Będziemy aktywnie współpracować z regulatorami w miarę wprowadzania bardziej specyficznych ram kryptowalut”.

W kolejnym tweecie Zhao podzielił się również informacją, że giełda „aktywnie zatrudnia nowych członków kadry kierowniczej z doświadczeniem w zakresie regulacji i compliance”. Wyjaśnił, że ​​w tej chwili nie ma planów zastąpienia go na stanowisku dyrektora generalnego. Na koniec wyznał że Binance jest gotowa i chętna do współpracy z globalnymi regulatorami, aby znaleźć najlepszy sposób na „ustanowienie uczciwych reguł gry – ochrona konsumentów jest ważna dla nas wszystkich”.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze