Brian Brooks zrezygnował z pracy dla Binance.US

CEO Binance.US Brian Brooks zrezygnował ze swojego stanowiska. Brooks złożył wypowiedzenie trzy miesiące po objęciu posady CEO w amerykańskim oddziale największej giełdy kryptowalutowej.

Rezygnacja tak wysoko postawionej osoby, która miała doświadczenie w branży (Brooks pracował między innymi dla konkurencyjnej giełdy Coinbase oraz agencji rządowej Office of the Comptroller of the Currency) może oznaczać, że uregulowanie działalności Binance będzie trudniejsze, niż zakładał jej założyciel. W dodatku Brian Brooks postrzegany był jako entuzjasta kryptowalut.

Dlaczego Brian Brooks złożył rezygnację?

W opublikowanych na Twitterze wiadomości Brian Brooks (@BrianBrooksUS) pozdrowił społeczność krypto i poinformował, że zrezygnował z funkcji CEO w BinanceUS. Jednocześnie podkreślił, że pomimo różnic w poglądach na temat dalszego rozwoju życzy byłym współpracownikom samych sukcesów. Na koniec napisał, że nadejdą nowe ekscytujące rzeczy:

„Greetings #crypto community. Letting you all know that I have resigned as CEO of @BinanceUS. Despite differences over strategic direction, I wish my former colleagues much success. Exciting new things to come”.

Założyciel i dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao (CZ) zamieścił na swoim koncie (@cz_binance) wiadomość, w której określił pracę Briana Brooksa jako nieocenioną i wyraził nadzieję, że pozostanie w branży kryptowalut i przyczyni się do jej rozwoju (poprzez poparcie odpowiednich regulacji). Swoją wiadomość zakończył życzeniami sukcesów w następnych przedsięwzięciach.

„Brian’s work for Binance.US has been invaluable and we hope he will continue to be an integral part of the crypto industry’s growth, advocating for regulations that move our industry forward. We wish him the very best in his future endeavors”.

Rzecznik prasowy Binance nie komentuje sprawy

Agencja prasowa Reuters próbowała uzyskać komentarz od Brooksa i rzecznika prasowego Binance, ale były CEO amerykańskiego oddziału Binance nie odpowiedział na wiadomość, natomiast rzecznik giełdy odmówił komentarza w tej sprawie.

W ostatnich tygodniach największa giełda kryptowalutowa stara się dostosować swoją działalność do obowiązujących przepisów. Efektem tego jest między innymi to, że Binance usunie pary handlowe euro, dolara australijskiego i funta.

Komentarze