GameStop partnerem FTX US. Kryptowaluty zostaną uregulowane

4 679

GameStop wchodzi głębiej w krypto dzięki nowemu partnerstwu FTX US

GameStop (NYSE: GME), sprzedawca gier, którego akcje są popularne wśród inwestorów memowych, ogłosił, że nawiązał współpracę z giełdą kryptowalutową FTX US w celu wprowadzenia większej liczby klientów do kryptowalut i rozszerzenia swoich inicjatyw marketingowych online.

W środowym oświadczeniu GameStop wskazano, że nowe partnerstwo ma na celu „wprowadzenie większej liczby klientów GameStop do społeczności FTX i jej rynków zasobów cyfrowych”.

Tak długo, jak będzie trwało partnerstwo, GameStop będzie uważany za preferowanego partnera handlowego FTX w USA, napisano w oświadczeniu. W tym momencie nie ujawniono dodatkowych szczegółów, w tym warunków finansowych transakcji.

Rozwój sprzedawcy gier następuje po uruchomieniu w lipcu 2022 r. rynku nonfungible tokenów (NFT) i portfela kryptograficznego, który „pozwala graczom, twórcom, kolekcjonerom i innym członkom społeczności kupować, sprzedawać i handlować NFT”.

Nowe partnerstwo z FTX US może być częścią próby zwiększenia aktywności na nowo uruchomionej giełdzie. W niedawno przesłanym przez GameStop raporcie o zarobkach za drugi kwartał 2022 r. sprzedawca zauważył, że jego niedawny sukces finansowy nie wynikał z wprowadzenia tych nowych produktów.

„Przychody uzyskane z naszego portfela aktywów cyfrowych i rynku NFT nie były istotne dla skróconego skonsolidowanego sprawozdania finansowego za trzy i sześć miesięcy zakończone 30 lipca 2022 r.” – stwierdza kwartalne zgłoszenie do SEC.

Podczas ogłoszenia wyników za drugi kwartał, dyrektor generalny Matt Furlong powiedział, że nowa umowa ma na celu stworzenie czegoś „unikalnego” w powierzchni handlowej.

„Umowa, którą właśnie ogłosiliśmy z FTX, jest produktem ubocznym naszego zespołu ds. handlu i blockchain, który wspólnie pracuje nad stworzeniem czegoś wyjątkowego w świecie handlu detalicznego” – powiedział Furlong.

Cena GME pozytywnie zareagowała na wiadomość, zyskując około 12% z najniższego poziomu 23,48 USD i była notowana po cenie 26,63 USD w momencie pisania tego tekstu.

Dla GameStop był to rok skoncentrowany na blockchain i Web3. Według Furlonga, uruchomienie nowego rynku NFT „wspiera dążenie GameStop do długoterminowego wzrostu w pionach gier kryptowalutowych, NFT i Web3”, co do których firma spodziewa się, że w nadchodzących latach wzrośnie popularność wśród graczy i kolekcjonerów.

Sprzedaż GameStop przypisywana cyfrowym przedmiotom kolekcjonerskim wyniosła w II kwartale 223,2 mln USD, co oznacza wzrost o 26% w porównaniu z 177,2 mln USD zarobionymi w tym samym okresie w poprzednim roku.

Powell i Gensler są zgodni: kryptowaluty potrzebują lepszej regulacji

Urzędnicy odpowiedzialni za regulacje w USA wystąpili w czwartek, aby przekazać swoje zamiary w sektorze kryptowalut i wprowadzić pewne prawo i porządek do powstającej klasy aktywów.

Przemawiając na konferencji branżowej, Gary Gensler, przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), powiedział, że popiera ideę nadania przez Kongres większych uprawnień Komisji Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi (CFTC) w celu regulowania kryptowalut „tak długo, jak to możliwe”.

Gensler zauważył również, że zachowanie równowagi z nadzorem regulacyjnym sprawowanym nad CFTC jest ważne, aby zapewnić, że nie „nieumyślnie podważy przepisy dotyczące papierów wartościowych” w USA.

Te komentarze Genslera powstały po tym, jak Senacka Komisja Rolnictwa, która jest organem regulacyjnym nadzorującym CFTC, zaproponowała przepisy, które zapewniłyby agencji nadzór nad Bitcoinem (BTC) i Ethereum (ETH), dwoma największymi kryptowalutami pod względem kapitalizacji rynkowej. Obecnie CFTC jest zatwierdzona wyłącznie do regulowania rynków kryptowalutowych instrumentów pochodnych.

Pozwolenie CFTC na obsługę rynków BTC i ETH pozwoliłoby SEC skoncentrować się na regulowaniu reszty rynku kryptowalut, ponieważ agencja stanowczo stwierdziła, że ​​wszystkie inne kryptowaluty są papierami wartościowymi i powinny być regulowane przez istniejące przepisy dotyczące papierów wartościowych.

„Spośród prawie 10 000 tokenów na rynku kryptograficznym, uważam, że zdecydowana większość to papiery wartościowe” – powiedział Gensler.

Przewodniczący Fed Powell wzywa do regulacji stablecoinów

W imieniu Rezerwy Federalnej przewodniczący Fed Jerome Powell omówił przepisy dotyczące stablecoinów podczas czwartkowego wystąpienia na żywo na konferencji Cato Institue, mówiąc, że sektor musi być „odpowiednio uregulowany”, jeśli ma odgrywać rolę w globalnym system finansowy.


@page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm } p { line-height: 115%; margin-bottom: 0.25cm; background: transparent }
„Potrzebujemy przepisów w tej sprawie” – powiedział Powell.

„Nie ma ram regulacyjnych, które naprawdę działają po dokonaniu płatności stablecoinami, więc myślę, że to jest to, co jest potrzebne”.

Te oświadczenia Powella przypominają podobne komentarze regulatorów na całym świecie, w tym MFW, skierowane do rosyjskiego rządu, które podkreślają znaczenie ustanowienia solidnych ram prawnych dotyczących używania stablecoinów.

„Nie chcemy stanąć na drodze odpowiedniej innowacji… Ale uważamy, że coś takiego, co ma być pieniędzmi, wymagałoby odpowiedniego uregulowania” – powiedział Powell.

„Myślę, że potrzebujemy regulacji. Jeśli ludzie mają myśleć, że coś jest pieniędzmi, to coś musi mieć cechy pieniądza”.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze