Kurs Etherum po Merge może rozpocząć własne odmienne od reszty tokenów życie

8 923

Kurs Etherum po Merge może rozpocząć własne odmienne od reszty tokenów życie — Chainalysis

Chainalysis sugeruje, że ETH może oddzielić się od innych kryptowalut po połączeniu, ponieważ jego nagrody za obstawianie mogą sprawić, że będzie podobny do obligacji lub towarów.

Firma analityki kryptograficznej Chainalysis zasugerowała, że ​​cena Etherum (ETH) może oddzielić się od innych aktywów kryptograficznych po połączeniu, a zyski z stawiania mogą potencjalnie prowadzić do silnej adopcji instytucjonalnej.

W raporcie z 7 września Chainalysis wyjaśnił, że nadchodząca modernizacja Ethereum wprowadzi inwestorów instytucjonalnych w stopy zwrotu podobne do niektórych instrumentów, takich jak obligacje i towary, a jednocześnie stanie się znacznie bardziej przyjazne dla środowiska.

W raporcie stwierdzono, że obstawianie ETH ma oferować 10-15% rocznie dla interesariuszy, dzięki czemu ETH jest „kuszącą alternatywą dla obligacji dla inwestorów instytucjonalnych”, biorąc pod uwagę, że rentowność obligacji skarbowych oferuje znacznie mniej.

„Cena Etherum może oddzielić się od innych kryptowalut po The Merge, ponieważ jego nagrody z obstawiania uczynią go podobnym do instrumentu takiego jak obligacja lub towar z premią za przeniesienie”.

Według danych Chainalysis, liczba instytucjonalnych graczy ETH – tych z postawionymi 1 milionem dolarów ETH lub więcej – „stale rośnie” od poniżej 200 w styczniu 2021 r. do około 1100 w sierpniu tego roku.

Firma zauważa, że ​​jeśli liczba ta wzrośnie w szybszym tempie po połączeniu, powinno to potwierdzić hipotezę, że:

„Inwestorzy instytucjonalni „rzeczywiście postrzegają obstawianie Ethereum jako dobrą strategię generowania zysków”.

Raport Chainalysis wskazuje również, że ETH przyciągnie większą liczbę inwestorów detalicznych i instytucjonalnych po The Merge, ponieważ nadchodząca aktualizacja sprawi, że obstawianie będzie znacznie bardziej atrakcyjnym narzędziem inwestycyjnym.

Obecnie zastawiony token ETH jest zamknięty w inteligentnym kontrakcie, z którego nie można się wycofać, dopóki nie nastąpi aktualizacja „Szanghaj” to jest za około sześć do 12 miesięcy po przeprowadzeniu fuzji.

W związku z tym rynek postawionych ETH jest obecnie niepłynny, co powoduje, że niektórzy dostawcy usług obstawiania oferują syntetyczne aktywa, które reprezentują wartość postawionego Etherum.

„Uaktualnienie Szanghaj […] pozwoli użytkownikom na dowolne wycofywanie postawionego Etherum, zapewniając większą płynność dla obstawiających i sprawiając, że obstawianie będzie ogólnie bardziej atrakcyjną propozycją” – czytamy w raporcie.

Innym ważnym czynnikiem jest to, że przejście protokołu Ethereum blockchain spowoduje, że jego wymagania dotyczące zużycia energii zmniejszą się nawet o 99% po aktualizacji, zgodnie z Ethereum Foundation.

„Przejście na PoS sprawi, że Ethereum będzie bardziej przyjazne dla środowiska, co może sprawić, że inwestorzy zobowiązani do zrównoważonego rozwoju będą bardziej komfortowo korzystać z tego zasobu. Dotyczy to zwłaszcza inwestorów instytucjonalnych.”

ConsenSys, firma stojąca za portfelem MetaMask i założona przez współzałożyciela Ethereum, Josepha Lubina, również opublikowała podobny raport dotyczący „wpływu połączenia na instytucje” w tym tygodniu.

Raport odzwierciedla podobne odczucia dotyczące nagród za stawianie ETH i instytucji przyciągających zrównoważenie środowiskowe, ale podkreśla również znaczenie łańcucha PoS Ethereum „tworzącego silniejsze gwarancje bezpieczeństwa dla inwestorów instytucjonalnych” wraz z potencjałem ETH, aby stać się aktywem deflacyjnym:

„Zmniejszona emisja ETH i zwiększone spalanie będą systematycznie zmniejszać podaż ETH – wywierając presję deflacyjną na ETH, łagodząc w ten sposób obawy instytucjonalne związane ze spadkiem cen tokenów do zera i zwiększając prawdopodobieństwo wzrostu wartości”.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze