Ethereum kluczowym elementem rynku kryptowalut

Kurs Ethereum przez cały czas rośnie, a od ostatniego ATH minęły zaledwie trzy dni. Chociaż według niektórych analiz druga najpopularniejsza kryptowaluta może niebawem osiągnąć nawet 8 000 – 10 000 dolarów, to warto spojrzeć na nią również w inny sposób.

Przede wszystkim Ethereum należy uznać za kluczowy element dla całego rynku kryptowalut i „paliwo” dla niezliczonej ilości projektów.

Wady i zalety rozwiązań tworzonych na blockchainie Ethereum

Nie bez powodu większość inwestorów ma w swoim portfelu Ethereum. Stworzona przez Vitalika Buterina i kilku innych programistów kryptowaluta przynosi inwestorom atrakcyjne zyski, a dodatkowo wciąż można korzystać z atrakcyjnego oprocentowania przy stakowaniu (zobacz również: Top 5 aktywów cyfrowych do stakingu). W dodatku Ethereum staje się deflacyjne, co najprawdopodobniej za jakiś czas odbije się na cenie.

To jednak dopiero początek, bo trudno wyobrazić sobie mintowanie NFT lub korzystanie ze zdecentralizowanych finansów bez posiadania przynajmniej niewielkiej ilości Ethereum na pokrycie opłat (niestety, w ostatnich czasach są one dość wysokie, przez co użytkownicy dysponujący mniejszymi kwotami coraz częściej korzystają z innych blockchainów). Za korzystaniem z Ethereum przemawia jednak wysoki poziom bezpieczeństwa.

Czy Ethereum stanie się najważniejszą kryptowalutą?

Biorąc pod uwagę praktyczne zastosowania Ethereum, warto spojrzeć na kryptowalutę nie tylko jak na aktywo, którego wartość za jakiś czas wzrośnie, a wtedy będzie można je sprzedać z zyskiem. Według niektórych analityków aktualny rynek DeFi to mniej niż 1/100 tego, czym zdecentralizowane finanse staną się w ciągu kilku najbliższych lat. Jeżeli do tego czasu żadnemu z potencjalnych „zabójców Ethereum” nie uda się przegonić blockchaina Ethereum, to właśnie sieć Vitalika stanie się najważniejsza dla całej branży kryptowalut.

Jaka kryptowaluta może zastąpić Ethereum?

W ostatnich latach pojawiło się wiele kryptowalut, których twórcy chcieli rzucić rękawice Ethereum. Najczęściej jednak wszystko sprowadzało się jedynie do niezrealizowanych obietnic. Od kilku miesięcy w wyścigu o tytuł najważniejszego konkurenta dla ETH walczą przede wszystkim dwie kryptowaluty: Solana vs Cardano.

Co sądzisz o tym, że Ethereum może być najważniejszym elementem całego rynku kryptowalut?

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx