Limited ETF na bitcoinie już w najbliższy czwartek! | Czym jest reguła 144A?

Chociaż amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) do tej pory blokowała szereg wniosków w sprawie ETF na bitcoin, dwie firmy zamierzają jeszcze w tym tygodniu wprowadzić w życie ich bardziej ograniczoną opcję.

Firmy zarządzające inwestycjami VanEck Securities Corp. i SolidX Management planują w najbliższy czwartek sprzedać inwestorom instytucjonalnym „ograniczoną wersję” funduszu typu ETF.

Wall Street Journal opublikował dziś komunikat, mówiąc o „nietypowym” porozumieniu jest zgodne z regułą 144A amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która zezwala na sprzedaż prywatnych papierów wartościowych „kwalifikowanym nabywcom instytucjonalnym”.

SEC kilkakrotnie opóźniła decyzję dotyczącą ETF bitcoinów VanEck-SolidX. Regulator jeszcze nie podświetlił żadnych ETF bitcoinów w USA, powołując się na obawy dotyczące oszustw i manipulacji.

Co daje reguła 144A?

Zgodnie z regułą 144A ETF VanEck-SolidX byłby dostępny tylko dla instytucji takich jak fundusze hedgingowe, brokerzy i banki, a nie dla inwestorów detalicznych lub indywidualnych.

VanEck i SolidX mają nadzieję, że sprzedaż ograniczonej wersji ETF na bitcoin stanie się dowodem na to, że ETF w sektorze bitcoin naprawdę zadziała.

Układ obu firm wygląda podobnie do funduszu zamkniętego Grayscale GBTC, który inwestuje wyłącznie w bitcoiny. GBTC obecnie zarządza aktywami o wartości 2,3 miliarda $ lub 239 055,5 bitcoinami.

Cały czas czekamy

12 sierpnia SEC opóźniło decyzje w sprawie propozycji bitcoinowych ETF złożonych przez Bitwise Asset Management, VanEck / SolidX i Wilshire Phoenix. Każda z nich ma nadzieję, że zaoferuje ETF na bitcoinie jako pierwsza. Wydanie decyzji w tych sprawach planowane jest na ten i przyszły miesiąc.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx