Bitcoin ETF-y znów opóźnione | Kiedy w końcu poznamy decyzję?!

Amerykański SEC ponownie przesunął decyzję w sprawie funduszu VanEck SolidX Bitcoin Trust. Odpowiedź poznamy w okresie wakacji, choć kto wie, czy znów nie przesuną decyzji?Bitcoin ETF

Wczoraj, 20 maja Amerykańska Komisja ds. Papierów Wartościowych i GIełd (SEC) wystosowała dokument opóźniający decyzję w sprawie bitcoinowych funduszy exchange-traded fund (ETF).

Nie pierwszy raz mamy do czynienia z opóźnieniem decyzji, zwłaszcza w sprawie Bitcoin ETF spółki VanEck oraz SolidX. Sami spójrzcie na nasze poprzednie materiały. Ostatnim razem SEC przesunął decyzję w sprawie funduszy SolidX/VanEck 30 marca 2019. W ubiegłym roku również zdarzyły się przesunięcia decyzji, tym razem SEC jedynie mówi o wszczętym postępowaniu w sprawie zatwierdzenia bądź odrzucenia wniosku VanEck SolidX Bitcoin Trust.

Projekt utworzenia funduszu ETF powyższych spółek wraz z Cboe BZX został złożony już w ubiegłym roku. Jednakże został pominięty z powodu długotrwałego wyłączenia administracji Donalda Trumpa z obiegu w styczniu. Obie firmy złożyły jednak projekt funduszu ponownie, zresztą zaraz po tym, jak BitWise wystosował swoją propozycję utworzenia funduszu wraz z NYSE Arca.

Kiedy decyzja?!

Zgodnie z danymi deklarowanymi przez komisję wcześniej, decyzja miała paść 16 bądź 21 maja, tak się jednak nie stanie.

Nowo proponowany termin to 19 sierpnia 2019 roku. Jednakże wiele osób twierdzi, iż VanEck po raz kolejny nie doczeka się ostatecznego werdyktu w tymże terminie. Jake Chervinsky twierdzi, iż prawdopodobnie decyzja zostanie przełożona aż do ostatecznego terminu – 18 października.Jakie jest wasze zdanie na tematu SEC-u i ciągłego przekładania decyzji w tak istotnych sprawach dla społeczności kryptowalut? Czy zależy Wam na Bitcoin ETF? Uczestniczycie w takiej formie inwestowania? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach poniżej.


Komentarze