SEC | „Jeśli ludzie stracą pieniądze, zawsze będą obwiniać regulatorów”

1 286

Mówiąc na temat regulacji kryptowaluty, Hester Peirce, komisarz Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) stwierdziła, że kryptowaluty wymagają swobody w zakresie innowacji.

SEC nie powinna tłumić innowacji w zakresie kryptowalut

Przemawiając podczas konferencji Bakkt Digital Asset Conference, „krypto mama” (tak Pierce jest określana w branży), wezwała organy regulacyjne, aby zapewniły miejsce na rozwój innowacji cyfrowych.

Według Peirce, podmioty takie jak SEC powinny pozwolić uczestnikom rynku zdecydować, czy dany składnik aktywów jest wart inwestycji.

Komentując dalej tę sprawę, komisarz Peirce powiedziała:

Musimy umożliwić osobom zainteresowanym tą przestrzenią [krypto] zaangażowanie się w nią w sposób zgodny z regulowanymi ramami. Rozumiejąc, że inwestorzy muszą podejmować własne decyzje, nie możemy podejmować tych decyzji za nich.

Już teraz wśród biznesów kryptowalutowych w Stanach Zjednoczonych rośnie niezadowolenie z powodu mozaiki przepisów stanowych i federalnych, które często hamują innowacje blockchain.

Po dostarczeniu ostrzeżeń o restrykcyjnym stanie amerykańskich przepisów dotyczących kryptowalut, Circle ostatecznie przeniósł giełdę kryptowalutową Poloniex za granicę.

Stare regulacje nie sprawdzą się w przypadku kryptowalut

Według komisarz Peirce SEC skłania się raczej w kierunku utrzymania status quo. W związku z tym Komisja próbuje zastosować stare, ponad dziesięcioletnie przepisy i po prostu dopasować je do kryptowalut:

Bycie konserwatywnym jest naturalną postawą regulatorów, ponieważ jeśli popełniamy błąd, ludzie będą nas obwiniać i wiem, że jeśli ludzie stracą pieniądze, zawsze obwinią regulatora.

Według Peirce ten szczególny „nawyk” SEC sprawia, że ​​USA znajdują się w niekorzystnej sytuacji w ramach rozwijającej się gospodarki cyfrowej. Peirce uważa, że inne jurysdykcje w Europie i Azji podjęły już znaczące kroki w celu zdobycia znaczącej pozycji w rozwijającym się środowisku kryptowalut.

„Krypto mama” wyraziła również pogląd, że przy braku znaczących zmian regulacyjnych USA pozostaną w tyle za innymi krajami pod względem adopcji kryptowalut.

Peirce dodała, że organy regulacyjne powinny stworzyć sprzyjające środowisko dla innowacji i pozostawić testowanie produktu rynkowi. Ponadto komisarz SEC uważa, że ​​organy regulacyjne powinny mieć działy zajmujące się równoważeniem kwestii compliance i pozytywnych relacji z projektami kryptowalutowymi.

Niedawno sekretarz skarbu USA Steve Mnuchin oświadczył, że organy regulacyjne, takie jak SEC, będą musiały współpracować przy opracowywaniu specyficznych dla kraju przepisów dotyczących kryptowalut. A zatem dyskusji na linii SEC – kryptowaluty ciąg dalszy.

Komentarze