Circle planuje zebrać 250 mln dolarów podczas kolejnej rundy finansowania

źródło: pixabay.com

Circle, firma inwestycyjna z branży krypowalut planuje rozpocząć zbieranie funduszy na kwotę 250 milionów dolarów w ramach kolejnej rundy finansowania. Informacje o zamiarach Circle podał w raporcie portal The Information. Powodem rozpoczęcia kolejnej rundy finansowania jest trwająca bessa na rynku kryptowalut, która również dotknęła Circle. 

Według raportu z 2 marca br., runda finansowania będzie składać się z finansowania kapitałowego oraz dłużnego. Do tej pory firma zgromadziła pokaźną sumę w wyokości 246 milionów dolarów, jednakże trwało to aż 6 rund finansowania. Na przestrzeni lat Circle otrzymało środki od kilku znanych firm inwestycyjnych, w tym Goldman Sachs, Digital Currency Group i Pantera Capital. Circle zostało założone w 2013 roku jako spółka zajmująca się technologiami w płatnościach peer-to-peer. Firma od początku istnienia jest czynnie wspierana przez giganta finansowego – bank inwestycyjny Goldman Sachs.

Circle nie jest pierwszą spółką, która potrzebuje zastrzyku gotówki podczas trwającej bessy rynkowej. Inne firmy z branży, tj. Coinbase czy Kraken, również liczą na zebranie sporych sum pieniężnych, aby przetrwać ciężki okres. Coinbase zebrało w październiku 2018 roku aż 300 milionów dolarów w rundzie finansowania prowadzonej przez Tiger Global Management. Giełda kryptowalut Kraken niedawno oświadczyła, iż przygotowują się do uruchomienia ostatnich etapów finansowania spółki. Według zespołu giełdy, planują zebrać 100 milionów dolarów podczas tych operacji.

bitcoin kryptowaluty sec ico
źródło: pexels/pixabay

Circle – inwestycje oraz oferta firmy

Firma Circle posiada wiele ciekawych rozwiązań w swojej ofercie produktów i usług. Jednym z produktem firmy jest platforma płatności mobilnych Circle Pay, która pozwala użytkownikom przechowywać, wysyłać i odbierać waluty FIAT. Spółka jest wspierana przez bank inwestycyjny Goldman Sachs. We wczesnych latach działałności otrzymali od Goldmana 50 milionów dolarów w formie inwestycji.

Ważną inwestycją w historii spółki było przejęcie giełdy kryptowalut Poloniex w lutym 2018 roku. Władze Circle nabyły giełdę kryptowalut Poloniex w lutym 2018 roku za kwotę 400 milionów dolarów. Firmy typu venture capital wciąż inwestują w tę powstającą technologię, co widać na przykładzie dziesiątek rund finansowania skupionych na kryptowalutowych start-upach, które stały się bardzo popularne w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.

Komentarze