EA Sports poszukuje dyrektora do działu związanego z NFT

1 281

EA Sports wykorzystuje serwis Linkedin do znalezienia kandydatów na stanowisko, które może zainteresować wszystkich miłośników kryptowalut. Chodzi o posadę dyrektora w dziale zajmującym się blockchainem i NFT.

Do zadań nowego dyrektora należało będzie zadbanie o to, aby firma mogła niebawem wejść na rynek blockchain i niewymienialnych tokenów.

Znajomość blockchain i NFT ma coraz większe znaczenie na rynku pracy

Marka EA Sports należy do popularnego producenta gier Electronic Arts. Pod tym szyldem już od 1993 roku rozwijane są tytuły sportowe. Wśród nich znajduje się FIFA, która pomimo tego, że niewiele się w niej zmienia, każdego roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród graczy.

Biorąc pod uwagę, jak dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie prawie wszystkie NFT (zobacz również: 900 mln dolarów ze sprzedaży NFT za ostatnie 30 dni! Co się dzieje?), łatwo można sobie wyobrazić, że twórcy popularnych gier sportowych chętnie zaczęliby czerpać dodatkowe zyski z handlu niewymienialnymi tokenami (w tym przypadku mogłyby to być na przykład oficjalne NFT znanych zawodników).

Obecnie EA Sports ma dziesięć aktywnych ofert pracy, w których przewija się blockchain. Technologia blockchain i NFT są w nich wspomniane w tym samym akapicie, co płatne subskrypcje, a więc firma nie ukrywa, że w przyszłości może zacząć czerpać z tego ogromne zyski.

„We set the course for EA’s investment in subscriptions, PC marketplace, competitive gaming, and new business opportunities like fantasy sports, blockchain and NFTs, and more”.

Coraz więcej firm interesuje się blockchainem

W ostatnich miesiącach nie brakowało ciekawych oferty pracy związanych z blockchainem i kryptowalutami. Przykładowe oferty to między innymi praca dla specjalistów blockchain w JP Morgan Chase i praca w Amazon dla pasjonata blockchain.

Chcielibyście pracować w branży blockchain? A może już teraz zajmujecie się zawodowo kryptowalutami? Z jednej strony wydaje się to ciekawe (szczególnie jeżeli ktoś naprawdę interesuje się rynkiem), ale z drugiej połączenie pasji z pracą mogłoby pozbawić ją uroku.

Komentarze