Praca w Amazon dla pasjonata blockchain

Amazon to kolejna znana firma, która postanowiła zatrudnić specjalistę blockchain. Sprawdź, kto ma szansę na pracę u technologicznego giganta.

Nowa oferta pracy dotyczy stanowiska Head of Product i jest ściśle związana z blockchainem. Ogłoszenie pojawiło się na oficjalnej stronie amazon.jobs, a docelowym miejscem wykonywania pracy jest Seattle w stanie Washington.

Kolejna znana firma zatrudnia specjalistów blockchain

Niecały tydzień temu informowaliśmy o tym, że pojawiła się praca dla specjalistów blockchain w JP Morgan Chase. Teraz do grona pracodawców oferujących zatrudnienie związane z blockchainem dołączył Amazon, znany na całym świecie gigant branży ecommerce.

Z ogłoszenia wynika, że Amazon szuka kogoś, kto jest pasjonatem rozwiązań związanych z blockchain i zdecentralizowanymi sieciami. Firma chce zatrudnić specjalistę, który pokieruje zespołem odpowiedzialnym za Amazon Managed Blockchain.

Co to jest Amazon Managed Blockchain?

Amazon Managed Blockchain (AMB) to w pełni zarządzana usługa, dzięki której można przyśpieszyć tworzenie i skalowanie projektów opartych o technologię blockchain. Rozwiązanie dedykowane jest przede wszystkim usługom typu DeFi, finansowym oraz łańcuchom dostaw.

Od kandydata zainteresowanego posadą Head of Product Blockchain w Amazon wymaga się między innymi:

  • dostarczania rozwiązań skoncentrowanych na klientach,
  • myślenia na skalę globalną,
  • ustalania priorytetów niezbędnych dla prowadzenia i rozwijania usługi,
  • znajomości i zainteresowania blockchainem,
  • doświadczenia w pracy z wykorzystaniem systemów rozproszonych oraz chmury,
  • ducha przedsiębiorczości,
  • efektywnej komunikacji pisemnej.

W praktyce przekłada się to na minimum 10 lat doświadczenia zawodowego (w tym przynajmniej 6 w zarządzaniu produktem), dużą wiedzę techniczną oraz umiejętność zbierania i analizowania danych. Pełną treść oferty pracy znajdziesz na stronie https://www.amazon.jobs/en/jobs/1470821/head-of-product-blockchain.

Czy Amazon ma plany związane z Ethereum?

Jak widać, ogłoszenie dotyczy blockchain i na pierwszy rzut oka nie ma wiele wspólnego z kryptowalutami. Jeżeli jednak zwróci się uwagę na preferowane kwalifikacje, można tu znaleźć zapis związany z Ethereum.

„Experience with Blockchain frameworks, technology, and applications including Ethereum and Hyperledger Fabric.”

Wymagania wobec kandydata na stanowisko Head of Product, Blockchain.

Komentarze