Decyzja w sprawie funduszy ETF przesunięta

1 415
Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przełożyła podjęcie decyzji w sprawie zatwierdzenia funduszy ETF na bitcoinie VanEck i SolidX. W zleceniu opublikowanym 7 sierpnia urzędnicy agencji napisali, że potrzebują więcej czasu, aby pochylić się nad zatwierdzeniem pierwszego produktu giełdowego tego typu w USA.

Komunikat Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd:

„W związku z tym Komisja […] wyznacza 30 września 2018 r. Jako datę, w której Komisja zatwierdzi, lub odrzuci proponowaną zmianę przepisów lub rozpocznie postępowanie w celu ustalenia, czy należy odrzucić tę zmianę”.

Proponowane zapisy mające na celu utworzenia funduszu na giełdzie CBOE, stanową punkt krytyczny na ścieżce do notowania bitcoina przy pomocy ETF. Firmy VanEck i SolidX przedstawiły swoją propozycję w czerwcu.  Propozycja spotkała się z dużym poparciem środowiska kryptowalutowego, wywołując duże zainteresowanie społeczności, która przedłożyła ponad 250 komentarzy w sprawie na stronie internetowej SEC.

To nie pierwszy raz, gdy SEC skorzystała z możliwości opóźnienia swojej decyzji dotyczącej funduszy ETF na Bitcoinie. Pod koniec lipca Komisja odroczyła decyzję w sprawie złożenia Direxion Investments do września 2018 r.

Przesunięcie ostatecznej decyzji w sprawie nastąpiło w kilka dni po tym, jak komisarze SEC zakończyli przegląd propozycji funduszy ETF od inwestorów Camerona i Tylera Winklevossa. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd odrzuciła drugą próbę Camerona i Tylera Winklevoss, wprowadzenia do obrotu funduszy ETF opartych na  Bitcoinie. Jeden z komisarzy SEC, Hester Peirce, nie zgodził się z tą decyzją komisji i powiedział CoinDeskowi, że ruch w celu zablokowania ETF na bitcoinie jest krzywdzący zarówno dla inwestorów, jak i innowatorów.

Po ujawnieniu informacji o przełożeniu decyzji przez SEC według coinmarketcap cena bitcoina spadła z 7 112 dolarów do poziomu 6 462 dolarów.

Spadek ceny związany ETF

Komentarze