Dan Held i Supercykl Bitcoina | „I’m not f***king selling!”

2 542

Niedawne wzrosty doprowadziły rynek kryptowalut do prawdziwej gorączki. Pojawiła się masa spekulacji, co tak naprawdę może kryć się za tak gwałtownym ruchem ceny bitcoina w górę. Dan Held, Dyrektor ds. Rozwoju w Kraken, wyraził przekonanie, że „król kryptowalut” jest gotowy na dalsze wzrosty.

W ubiegłą sobotę kurs bitcoina eksplodował do poziomu 10 000 USD, przełamując wszystkie bariery. Cena ostatecznie ustabilizowała się i w chwili przygotowania niniejszej publikacji wynosi 9130 dolarów:

supercykl bitcoina
Wykres BTC USD od TradingView

Aktualnie Crypto Fear and Greed Index (najbardziej zaufane źródło pomiaru nastrojów wśród inwestorów na świecie) wykazuje obecnie 53-procentowy poziom zaufania do aktywów, znacznie wyższy niż 20 procent, które zaobserwowano w ubiegłym tygodniu. Ale rynek nie jest pozbawiony inwestorów, którzy obawiają się przyszłych wydarzeń na wykresie BTC.

Drukujemy!

W ubiegły wtorek Dan Held (@danheld) z Kraken opublikował tweet wyjaśniający, dlaczego Bitcoin jest, jego zdaniem, doskonale przygotowany do wzrostu. Held wskazał kilka powodów, dla których inwestorzy Bitcoin powinni trzymać, a nie sprzedawać bitcoina. Jego argument opiera się na szaleńczym dodruku pieniędzy przez banki centralne na całym świecie, rosnącym zadłużeniu globalnym i ryzyku strukturalnym związanym z tradycyjnymi systemami finansowymi:

Dan Held pozostaje od dłuższego czasu w nastawieniu prowzrostowym. W połowie października wieszczył niebywały skok wartości bitcoina w związku ze zbliżającym się halvingiem:

21 października ekspert ds. Kryptowalut i finansów Dennis Parker poinformował, że Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych wprowadziła do gospodarki 210 miliardów dolarów w ramach strategii luzowania ilościowego.

https://twitter.com/Xentagz/status/1186180739206991872

Dla właściwego odniesienia, ta kwota sama w sobie jest większa, niż obecna kapitalizacja rynkowa Bitcoin wynosząca 166 miliardów dolarów. Parker dodał, że bilans Fed znacznie wzrósł – z 3,77 bln USD do 3,97 bln USD.

Znacznie więcej na ten temat mogliście przeczytać na naszych łamach:

Dług globalny rośnie w zastraszającym tempie

Kwestia rosnącego globalnego długu stanowi wyraźne i aktualne niebezpieczeństwo. W kwietniu 2019 r. Instytut Finansów Międzynarodowych stwierdził, że dług globalny wyniósł 243 bln USD.

Niestety wydaje się, że organy regulacyjne i decydenci nie są gotowi słuchać żadnych argumentów przeciw prowadzonym przez siebie działaniom. Pieniądze FIAT będą nadal drukowane, a instytucje będą mogły podejmować ryzyko wiedząc, jak się „ratować”, gdy sprawy nie potoczą się tak, jak się tego spodziewały.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Gorąco zachęcamy do dyskusji!

PS. Dziś na naszym kanale YouTube pojawiła się najnowsza analiza techniczna rynku kryptowalut autorstwa Jurka S. Zobaczcie, co Jurek ma do powiedzenia w temacie kursu bitcoina i innych kryptowalut. To ponad 1 godzina nagrania! Chłońcie:):

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze