Kryzys finansowy tuż za rogiem? | 210 mld $ ostatniego dodruku FED to więcej, niż kapitalizacja BTC!

Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych wydrukowała w tym miesiącu kolejne, astronomiczne ilości dolarów. Aktualny bilans FED zbliża się w tej materii do 4 bilionów dolarów. Czy czeka nas kryzys finansowy większy, niż ten z 2008 roku?

Bilans Fed zbliża się do 4 bilionów $

Jak zauważył 21 października ekspert kryptowalutowy Dennis Parker, od połowy września FED wpompował do amerykańskiej gospodarki kolejne 210 miliardów dolarów.

https://twitter.com/Xentagz/status/1186180739206991872

Jest to część nowo zrewitalizowanej strategii luzowania ilościowego (QE), która przewyższa całkowitą kapitalizację rynkową Bitcoin wynoszącą aktualnie 148 miliardów dolarów!

QE odnosi się do skupu obligacji rządowych w celu zapewnienia bodźców ekonomicznych i tym samym pobudzenia gospodarki. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj:

Bilans FED, jak zauważa Parker w tweecie, skoczył z 3,77 bln USD w zeszłym miesiącu do 3,97 bln USD. Wcześniejsze projekcje są jeszcze wyższe, ponieważ do 2025 roku FED prognozował bilans o wartości 4,7 bilionów USD.

Kryzys finansowy? „Lunatykujemy w jego kierunku”

W przypadku posiadaczy aktywów, takich jak złoto czy bitcoin, regularny dodruk pieniędzy ponownie wystawia na światło dzienne wezwania do zmniejszenia zależności od waluty fiducjarnej.

Sugestia Parkera, że ​​inwestorzy powinni kupić BTC, pojawiła się w cieniu ostrzeżeń samego fiducjarnego establishmentu, które mówi o złym stanie całego systemu.

W przemówieniu na walnym zgromadzeniu Międzynarodowego Funduszu Walutowego w ubiegłym tygodniu były gubernator Banku Anglii Mervyn King powiedział uczestnikom, że świat „lunatykuje” w kierunku kryzysu finansowego, który może być jeszcze gorszy, niż ten z 2008 roku:

Trzymając się nowej ortodoksji polityki pieniężnej i udając, że zapewniamy bezpieczeństwo systemu bankowego, lunatykujemy w kierunku tego kryzysu.

Jaka jest Wasza opinie na ten temat? Czy system fiducjarny rzeczywiście zmierza w kierunku zagłady? Jaką rolę w tej sytuacji może odegrać bitcoin? Zapraszamy do dyskusji.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx