Czy zarzuty Bloomberga wobec Tethera są uzasadnione?

Według informacji Bloomberga, szefowie Tethera (USDT) mają zostać objęci śledztwem kryminalnym.

Tether odpowiedział na zarzuty popularnej agencji prasowej i określił jej artykuł w tej sprawie jako zwykły clickbait.

Informacje Bloomberga na temat szefów Tethera

W swoim artykule Bloomberg, powołując się na trzy anonimowe źródła, poinformował, że szefowie Tethera znaleźli się w trudnej sytuacji, ponieważ amerykańscy śledczy mają zamiar sprawdzić, czy nie dopuścili się oszustw finansowych. Firma błyskawicznie zareagowała na wiadomość, która została rozpowszechniona przez wiele serwisów informacyjnych. Według przedstawiciela Tethera są to zarzuty sprzed wielu lat. W dodatku firma od dawna ma współpracować z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych oraz innymi istotnymi organami.

Dlaczego sprawa Tethera jest poważna?

Problemy z Tetherem mogą mieć ogromny wpływ na całą branżę kryptowalut, szczególnie że jest to obecnie najpopularniejszy stablecoin (cyfrowa waluta, której kurs powiązany jest z dolarem amerykańskim). Stablecoiny pozwalają inwestorom zabezpieczyć zyski i wyjść z kryptowalut w momencie, w którym spodziewają się spadków cen. Według Coingecko kapitalizacja rynkowa Tethera wynosi 62 418 488 056 USD.

Biorąc pod uwagę to, że wielu inwestorów przechowuje w nim swoje oszczędności, jakiekolwiek problemy stablecoina mogłyby wywołać dużą panikę na rynku i narazić inwestorów na straty. Jednocześnie Tether jest trzecią co do wielkości kryptowalutą. W artykule Bloomberg podkreśla, że problemy firmy mogłyby zachwiać rynkiem kryptowalut na całym świecie. Nie są to oczywiście pierwsze problemu największego stablecoina, co niejednokrotnie opisywaliśmy na łamach BitHub:

Tether odpowiada na zarzuty Bloomberga

Na stronie Tethera pojawiła się odpowiedź na artykuł Bloomberga.

Bloomberg opublikował artykuł bazujący na niepotwierdzonych źródłach i zarzutach sprzed lat, który został stworzony w celu wygenerowania kliknięć. Wysiłki te, mające na celu zdyskredytowanie Tethera, nie zmienią naszej determinacji, aby pozostać liderem w społeczności:

„Today, Bloomberg published an article based on unnamed sources and years-old allegations, patently designed to generate clicks. (…) The continued efforts to discredit Tether will not change our determination to remain leaders in the community.”

Komentarze