Czy McDonald’s zacznie akceptować DOGE?

1 768

Zwolennicy Dogecoin starają się wpłynąć na McDonald’s, aby popularna sieć zaczęła akceptować płatności dokonywane w meme coinie.

W tym celu zasypują prośbami oficjalne twitterowe konto @McDonalds. Co ciekawe na jedną z wiadomości McDonald’s odpowiedział obrazkiem przedstawiającym psa Shiba Inu trzymającego frytkę.

Zorganizowane akcje zwolenników meme coinów

Chociaż wiele osób nie traktuje meme coinów poważnie, to zarówno Dogecoin (DOGE), jak i Shiba Inu (SHIB) mają bardzo oddaną społeczność. W listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy, że społeczność Shiba Inu chce płacić kryptowalutą w Amazonie. Jak na razie działania te nie przyniosły oczekiwanych efektów, ale warto zauważyć, że jedną z petycji podpisało ponad 100 000 osób. W dodatku zdaniem Elona Muska Dogecoin jest lepszy niż Bitcoin, a podobnego zdania jest między innymi miliarder Mark Cuban (szczegóły znajdziesz w artykule: Musk i Cuban: DOGE pełni rolę środka płatniczego lepiej niż jakakolwiek inna kryptowaluta).

Dogecoin w McDonald’s

Najnowsza akcja zwolenników Dogecoin zaczęła się od krótkiej wiadomości opublikowanej na oficjalnym koncie @McDonald’s. Pod zdjęciem z frytkami znalazło się krótkie: odpowiedz, aby podkraść frytkę.

Wśród osób, które odpowiedziały, znalazł się między innymi użytkownik Shibetoshi Nakamoto (@BillyM2k). Na jego wiadomość chcę frytki, zareagował McDonald’s, który zamieścił wspomniane zdjęcie Shiba Inu.

Internauci postanowili to wykorzystać i pokazać, że chcieliby płacić DOGE za produkty oferowane przez popularną sieć. Tweet zamieszczony przez McDonald’s zebrał już prawie 10 000 polubień, a 3 440 osób udostępniło go dalej.

Czy działania społeczności mają sens?

W przypadku tak dużej korporacji nie można co prawda oczekiwać, że zaangażowanie internautów na Twitterze przełoży się na szybkie wprowadzenie nowej formy płatności. Z drugiej strony firma podziękowała za zainteresowanie i zapewniła, że stale ocenia jakość płatności.

„We appreciate hearing your interest and continuously evaluate the payments experience”.

Co sądzisz o tego typu akcjach, które najczęściej związane są z meme coinami? Czy rzeczywiście oznacza to, że DOGE najlepiej nadaje się do płatności?

Komentarze