Czerwone Święta Bitcoin | Dlaczego kurs BTC miałby spaść właśnie teraz?

Istnieją przesłanki pozwalające sądzić, że bitcoin znajduje się aktualnie w przedsionku tygodnia spadków ceny. Statystyki te dają obraz obniżenia wartości BTC nawet do 6000 USD. Czy przed nami Czerwone Święta Bitcoin? jeśli tak, to dlaczego może do tego dojść?

Nieubłagany rynek CME Bitcoin Futures

Kontrakty futures CME na bitcoiny są rozliczane w gotówce. Oznacza to, że monety wspierające kontrakty tak naprawdę nie istnieją w blockchain. Są tacy, którzy twierdzą, że pomimo tego faktu rozliczenie instrumentów pochodnych na CME ma głęboki wpływ na rynek. Przypomnijmy:

O tym zjawisku przypomniał niedawno na Twitterze @JofDom. W poniższym tweecie pokazał, że istnieje korelacja między wygaśnięciem miesięcznych kontraktów futures CME dla bitcoin a jego price action:

Powyższe dane pokazują, że w tygodniach poprzedzających wszystkie poprzednie terminy wygaśnięcia kontraktów futures na CME istniało 70% prawdopodobieństwo, że bitcoin wykaże tendencję spadkową, a średnia strata wyniesie 2% w ciągu siedmiu dni. Oznacza to, że w obliczu zbliżającego się terminu wygaśnięcia kontraktów (27 grudnia), BTC może łatwo spaść poniżej 7 000 USD.

Czerwone Święta Bitcoin nie tylko przez CME

@CanteringClark zauważył, że ostatnie price action BTC przypomina sytuację z końca października. Wystąpienie chińskiego przywódcy Xi Jinpinga stało się wówczas katalizatorem dla BTC do skoku o 42% do 10 000 $. Jak doskonale wiemy następstwa były takie, że rynek BTC wykrwawił się do cna, znosząc z powodzeniem cały uzyskany wówczas wzrost.

Idąc tym tropem analityk doszedł do wniosku, że podobnie jak w październiku i listopadzie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że cena bitcoina wzrośnie, a następnie zaliczy w nadchodzących tygodniach spadek do poziomu 6400 – 6500 USD:

Inny uznany na Twitterze trader – Josh Rager ma podobne zdanie. Już wcześniej zauważył, że jest zbyt wcześnie na bycze nastroje. Powoływał się na fakt, że BTC utknął poniżej linii trendu, która utworzyła się po październikowej „chińskiej pompie”. Rager uważa, że nie ma mowy o wzrostach, dopóki bitcoin nie zdoła pokonać oporu na poziomie 8000 USD:

https://twitter.com/Josh_Rager/status/1208488515840950273

Jak Wy zapatrujecie się na nadchodzące tygodnie w kontekście wyceny „króla kryptowalut”? Zapraszamy do komentowania.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Zachęcamy również do głosowania w nominacjach do nagród Nexus 2019. Oddaj swój głos już teraz i weź udział w losowaniu kryptowalutowych gadżetów!

Komentarze