Czarny Piątek na giełdach kryptowalut

14 987

Dzisiejszy Czarny Piątek przyniósł wiele promocji, jednak większość z nich nie ucieszyła inwestorów.

Chociaż można było przewidzieć, że część osób będzie dzisiaj wymieniała swoje kryptowaluty na fiaty, aby zyskać środki na zakupy związane z promocjami na Black Friday, to trudno było przewidzieć, że wyprzedaże zbiegną się z ogłoszeniem kolejnego wariantu wirusa.

Inwestorzy panikują w związku z nową odmianą wirusa

Po raz kolejny wiadomości związane z wirusem wpłynęły na różne segmenty rynku finansowego. Tradycyjne giełdy odnotowały dzisiaj kilkuprocentowe spadki (indeks WIG20 spadł o 3,87%), a wiele popularnych kryptowalut straciło około 10%.

W ciągu ostatnich 24 godzin kurs BTC spadł o 8,3%, ETH o 9,9%, a SOL o 9,3%. W takich sytuacjach warto przypomnieć sobie artykuł Załamanie rynku, początek bessy, a może koniec kryptowalut? i przemyśleć, czy rzeczywiście pochopne sprzedawanie kryptowalut (co zresztą dotyczy również akcji) ma sens.

Należy również starannie weryfikować informacje, szczególnie że zarówno w przypadku wirusa, jak i kryptowalut można łatwo trafić na fake newsy. Jako przykład można podać wrześniowy nagły wzrost kursu LTC dzięki nieprawdziwej informacji.

Promocyjne ceny zachęcają do wyjścia z kryptowalut

Chociaż w Polsce Black Friday zazwyczaj kojarzy się z naciąganymi promocjami (podnoszenie cen przed wprowadzeniem obniżek z okazji Czarnego Piątku, oferowanie dosłownie kilku sztuk produktu w niższej cenie), to mieszkańcy USA mogą bez problemu trafić na produkty przecenione nawet o kilkadziesiąt procent.

Tym samym część osób postanowiła przynajmniej chwilowo wyjść z kryptowalut, aby kupić na przykład nowy telewizor lub prezenty świąteczne, które tego dnia można znaleźć w niższych cenach.

Kryptowalutowe okazje na Black Friday

Na szczęście również w Polsce można trafić na ciekawe promocje i nie trzeba wychodzić z kryptowalut, aby można było opłacić zamówienie. Zarówno inwestorów, jak i hodlerów powinna zainteresować najlepsza okazja na Black Friday 2021: portfel sprzętowy Ledger. Promocja trwa do 29 listopada, a dzięki niej możesz kupić Ledger Nano S w cenie 189,99 zł.

Co sądzisz o dzisiejszych promocjach? Udało ci się trafić na jakieś ciekawe oferty związane z krypto?

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze