Commerzbank chce przechowywać kryptowaluty

Jeden z największych niemieckich banków Commerzbank chce zacząć świadczyć usługi przechowywania kryptowalut dla klientów. Instytucja finansowa złożyła już odpowiedni wniosek o wydanie licencji Federalnego Urzędu Nadzoru Usług Finansowych (BaFin).

Biorąc pod uwagę, że Commerzbank jest drugą co do wielkości instytucją finansową w Niemczech (wyprzedza go jedynie Deutsche Bank) można założyć, że niedługo na podobny krok zdecydują się również inne banki.

Licencja Federalnego Urzędu Nadzoru Usług Finansowych (BaFin)

Zgodnie z przepisami, które obowiązują w Niemczech od 1 stycznia 2020 r., instytucje finansowe chcące oferować usługi związane z walutami cyfrowymi muszą uzyskać licencję BaFin. Jeżeli Commerzbank ją otrzyma, to dostęp do oferty bezpiecznego przechowywania kryptowalut zyska około 11 000 000 klientów, wśród których znajdują się zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa. Bank na razie chce się skupić przede wszystkim na klientach instytucjonalnych, których ma blisko 28 0000.

Zainteresowanie kryptowalutami ze strony banków

Niemiecki gigant bankowości to kolejny przykład na to, że zainteresowanie kryptowalutami ze strony instytucji finansowych stale rośnie. W połowie kwietnia informowaliśmy, że pierwszy portugalski bank otrzymał licencję na kryptowaluty, a w ubiegłym miesiącu głośno było o tym, że jeden z największych banków w Izraelu wprowadza handel BTC i ETH.

Nawet te banki, które na razie nie chcą rozszerzać oferty o handel lub przechowywanie krypto, starają się być na bieżąco z nowymi technologiami. Przykładem może być bitcoinowy plan oszczędnościowy dla pracowników banku Vantage Bank.

Właściciel mBanku będzie przechowywał kryptowaluty

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że niemiecki Commerzbank jest głównym udziałowcem popularnego w Polsce mBanku. Pod względem aktywów mBank zajmuje czwarte miejsce na liście banków działających w Polsce (wyprzedzają go PKO BP, Bank Pekao i Santander Bank Polska).

W ostatnim czasie pytaliśmy już o to kilka razy, ale biorąc pod uwagę postępujące tempo adopcji kryptowalut przez tradycyjne instytucje finansowe, warto się nad tym zastanowić. W związku z tym: czy biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenia z bankami, powierzyłbyś im swoje kryptowaluty?

Może Cię zainteresować:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx