Coinbase NFT – przyglądamy się wersji beta nowej platformy

1 325

W końcu wystartowała testowa wersja platformy NFT od Coinbase. Chociaż na razie dostęp do strony wymaga uzyskania zaproszenia, prawdopodobnie już niedługo platforma stanie się dostępna dla wszystkich.

Czy rzeczywiście warto było czekać na nową giełdę NFT? A może już za późno na to, aby Coinbase NFT mogło odnieść sukces? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Start Coinbase NFT w wersji beta

W październiku ubiegłego roku informowaliśmy, że Coinbase uruchomi własną platformę NFT. O ile od samego początku było wiadomo, że nowa platforma nie ma co liczyć na uzyskanie przewagi pierwszego gracza, to w tym przypadku użytkowników miała przyciągnąć marka Coinbase. Według informacji dostępnych na stronie giełdy kryptowalut, z jej usług korzysta już ponad 89 milionów zweryfikowanych użytkowników.

Nic więc dziwnego, że w krótkim czasie od uruchomienia listy oczekujących na dostęp do Coinbase NFT zapisało się ponad milion osób.

Jaka jest nowa giełda NFT?

Jeżeli chodzi o design, nowa giełda NFT jest bardzo podobna do oficjalnej strony Coinbase oraz platformy OpenSea. Na razie dostępne są wyłącznie NFT na sieci Ethereum, ale trzeba przyznać, że poruszanie się po stronie przebiega bez żadnych problemów. Wszystkie elementy (w tym również animowane NFT) ładują się szybko.

Użytkownicy mogą łatwo doładować konto w ETH dzięki opcji Coinbase Pay. Nie oznacza to jednak, że osoby zainteresowane handlem NFT muszą korzystać z Coinbase Wallet. Obsługiwany jest między innymi popularny portfel MetaMask (zobacz również: Bitcoin w MetaMask dzięki MetaMask Snaps) oraz rozwiązania korzystające ze standardu WalletConnect.

Użytkownicy nowej platformy NFT mogą zostawiać komentarze pod niewymienialnymi tokenami, a także obserwować konta innych osób. Samo wystawienie na sprzedaż nowego NFT jest bardzo intuicyjne, ale na dobrą sprawę nie różni się niczym szczególnym od tego, do czego w ostatnim czasie przyzwyczaiły użytkowników inne giełdy.

Na razie Coinbase NFT nie oferuje niczego, co mogłoby przekonać kolekcjonerów do przejścia z dotychczas używanych giełd niewymienialnych tokenów. Należy jednak pamiętać, że usługa wciąż pozostaje w fazie beta.

Może Cię zainteresować:

Komentarze