Bitcoin w MetaMask dzięki MetaMask Snaps

Portfel MetaMask cieszy się ogromną popularnością, szczególnie że działa bezproblemowo na wszystkich popularnych przeglądarkach, a oprócz sieci Ethereum obsługuje między innymi Avalanche, Binance Smart Chain, Polygon i wiele innych.

Zdaniem wielu użytkowników jego jedyną wadą jest brak obsługi Bitcoina (BTC), co jednak niebawem może się zmienić.

Społeczność krypto stawia na MetaMask

Liczba osób korzystających z darmowego portfela robi wrażenie. Jeszcze w listopadzie 2021 r. informowaliśmy, że z MetaMask korzysta już 21 000 000 użytkowników miesięcznie, a już po kilku miesiącach firma odpowiadająca za aplikację ogłosiła 30 000 000 użytkowników MetaMask.

Popularne sieci obsługiwane przez MetaMask

Wspomniane na początku sieci, które można łatwo dodać do MetaMask to dopiero początek. Portfel obsługuje również Arbitrum One, Cronos Mainnet Beta, Optimism, Moonriver i inne blockchainy. Pełną listę można zawsze znaleźć na stronach typu chainlist.org, które dodatkowo ułatwiają podpięcie nowej sieci do portfela.

O ile jednak nie każdy potrzebuje dostępu do sieci Cronos lub Arbitrum One, to prawie każdy członek społeczności krypto przynajmniej raz na jakiś czas korzysta z Bitcoina. Ponieważ MetaMask powstał jako portfel Ethereum, użytkownicy BTC musieli do tej pory korzystać z innych rozwiązań.

Nadchodzi MetaMask Snaps

Na oficjalnym koncie @MetaMask pojawiła się wiadomość, która pozwala sądzić, że już niedługo użytkownicy popularnego „portfela z liskiem” będą mogli korzystać również z Bitcoina: czy kiedykolwiek życzyłeś sobie, aby móc zarządzać Bitcoinem przez MetaMask? MetaMask Snaps może umożliwić to i dużo innych rzeczy. Oto przedsmak tego, co potrafi BitcoinSnap w wersji deweloperskiej.

„Have you ever wished you could manage your Bitcoin within MetaMask? 👀

🦊 MetaMask Snaps can enable this, and so much more.

Here’s a taste, with this BitcoinSnap in action on our developer build”.

Wiadomości towarzyszył również poniższy film:

Co sądzisz o możliwości korzystania z BTC w ramach popularnego portfela? Czy jeżeli nowa funkcja będzie dostępna dla wszystkich użytkowników, to będziesz chciał ją przetestować?

Może Cię zainteresować:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx