Cena bitcoina spadła poniżej 30 000 USD!

Cena bitcoina spadła dzisiaj do poziomu niewidzianego od ponad pół roku. Ostatni raz BTC poniżej 30 000 dolarów kosztował na początku stycznia tego roku.

Chociaż wsparcie na poziomie 30 000 USD wydawało się mocne i utrzymywało przez dłuższy czas, dzisiaj zostało przełamane. W chwili pisania artykułu cena najpopularniejszej kryptowaluty wynosi 29 350 dolarów, co daje 111 458 PLN.

Negatywny wpływ działań chińskiego rządu

Spadki łączą się z działaniami Chin, które od dłuższego czasu starają się zniechęcić obywateli do korzystania z kryptowalut. Decyzje, które miały wpływ na obecny spadek kursu to między innymi:

Wiele osób za spadki wciąż obwinia Elona Muska, który niedawno zmienił swoje nastawienie do bitcoina i poinformował o wstrzymaniu akceptowania płatności z wykorzystaniem BTC za elektryczne samochody. Wtedy też zaczęły się trwające do dzisiaj spadki, co opisywaliśmy w tekście Tesla wstrzymuje płatności w bitcoin | Cena BTC spada poniżej 50 000 USD.

Spadki na bitcoinie – kupować czy sprzedawać?

Pomimo dużych wyprzedaży, na popularnych giełdach nie brakuje inwestorów chcących skorzystać z okazji i kupić tanio BTC. Jednocześnie nie brakuje głosów za tym, że zaczął się rynek niedźwiedzia. W opublikowanym kilka godzin temu artykule Czy to już rynek niedźwiedzia? cytowaliśmy wypowiedź Ki Young Ju (CEO serwisu CryptoQuant), zgodnie z którą rynek niedźwiedzia na BTC się potwierdził.

Robert Kiyosaki wciąż uważa, że duże spadki są szansą na wzbogacenie się. Inwestor specjalizujący się w nieruchomościach i pisaniu poradników na temat inwestowania 19 czerwca zamieścił wpis na Twitterze, w którym informował, że czeka na spadek ceny BTC do 24 000 (więcej dowiesz się z artykułu Kiyosaki: Czekam, aż BTC spadnie do 24 000 USD).

Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji związane z zakupem lub sprzedażą warto ją na spokojnie przemyśleć, szczególnie w okresie nagłych wzrostów / spadków.

Komentarze