Block: ponad miliard dolarów zysku w I kwartale 2022 r.

1 240

Najnowszy raport kwartalny firmy Block potwierdza, że Jack Dorsey wciąż mocno wierzy w najważniejszą kryptowalutę. Chociaż początek roku był trudny dla hodlerów, to firma nie sprzedała żadnego ze swoich 8 027 Bitcoinów.

W dodatku nawet pomimo obecnych spadków spółka wciąż jest na dużym plusie. BTC zostały zakupione w dwóch transakcjach w latach 2020 – 2021, dzięki czemu Block utrzymuje się na czwartym miejscu listy spółek publicznych, które kupują Bitcoiny w ramach korporacyjnego skarbca.

Bitcoin jest najważniejszy

Minęło już kilka miesięcy, odkąd Jack Dorsey odszedł z Twittera, aby poświęcić się działaniom związanym z Bitcoinem (szczegóły znajdziesz w artykule: Jack Dorsey zostawia Twittera | Były CEO chce w 100% skupić się na Bitcoinie). Efektem tego była między innymi zmiana nazwy jego drugiej firmy. Chodzi oczywiście o Square, które zostało przemianowane na Block, co nawiązuje do technologii blockchain.

Plany Block związane z BTC

Od dłuższego czasu społeczność krypto czeka na nowy portfel sprzętowy od Block, który został oficjalnie potwierdzony już w lipcu ubiegłego roku (zobacz również: Jesse Dorogusker potwierdza portfel sprzętowy Square).

Pod koniec roku informowaliśmy, że Jack Dorsey publikuje whitepaper tbDEX, co oznacza zapowiedź nowej platformy swapów peer-to-peer. W kwietniu tego roku okazało się, że Elon Musk powraca do Bitcoina, a nad nową ekologiczną kopalnią BTC będą pracowały Tesla, Block i Blockstream.

Ułatwienie dostępu do najstarszej kryptowaluty

W raporcie kwartalnym Block podkreślono, że firma skupia się na poszerzaniu świadomości klientów i zwiększaniu dostępu do Bitcoina, co pozwoliło napędzić adopcję.

„We are focused on expanding our customers’ awareness and access to bitcoin, which has allowed us to drive meaningful adoption”.

W I kwartale 2022 r. firma wygenerowała 1,29 mld USD zysku brutto. W porównaniu z ubiegłym rokiem jest to aż 34% wzrost. Należy jednak zaznaczyć, że jeżeli chodzi o przychód z BTC, to był on o ponad połowę mniejszy niż w I kwartale ubiegłego roku.

Rośnie zainteresowanie oszczędzaniem w BTC

Firma Block poinformowała również o dużym zainteresowaniu jej nową usługą związaną z oszczędzaniem w BTC, ale nie podano żadnych konkretnych informacji.

Może Cię zainteresować:

Komentarze