Elon Musk powraca do Bitcoina!

W marcu ubiegłego roku Elon Musk zapowiedział coś, co się nie śniło nawet największym entuzjastom Bitcoina: za samochody marki Tesla będzie można płacić w BTC! Radość nie trwała jednak długo, bo zaledwie dwa miesiące później miliarder wycofał się z tego pomysłu.

Jako argument przemawiający za wstrzymaniem płatności w BTC wskazano rosnące wykorzystanie paliw kopalnianych w kopaniu Bitcoinów. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że wizjoner zamierza wrócić do tematu.

Płatności w BTC za samochody Tesla

24 marca 2021 r. na BitHub pojawiła się wiadomość dnia: Tesla zaczęła akceptować płatności w bitcoin. Był to ogromny kamień milowy dla procesu adopcji najważniejszej kryptowaluty. Niestety, szybko okazało się, że decyzja nie została dobrze przemyślana. Obawy związane z rosnącym użyciem energii doprowadziły do tego, że Tesla wstrzymuje płatności w bitcoin | Cena BTC spada poniżej 50 000 USD.

Wtedy też Musk ogłosił, że firma przyjrzy się kryptowalutom o mniejszym śladzie węglowym, a o przywróceniu płatności w Bitcoinach będzie można pomyśleć wtedy, gdy większość energii wykorzystywanej przez górników będzie pochodziła z odnawialnych źródeł.

Tesla, Block i Blockstream staną na straży czystej energii

Tesla nawiązała współpracę z należącą do Jacka Dorseya firmą Block (zobacz również: Square zmienia nazwę na Block) oraz Blockstream, która ma doświadczenie w tworzeniu infrastruktury BTC. Ich pierwszym wspólnym przedsięwzięciem ma być stworzenie kopalni Bitcoinów, która będzie całkowicie niezależna od sieci energetycznej. Kopalnia ma być zasilana energią słoneczną, która będzie pozyskiwana dzięki ogniwom fotowoltaicznym opracowanym przez Teslę. Kopalnia zostanie uruchomiona w Teksasie.

O wspólnym przedsięwzięciu poinformował CEO Blockstream Adam Back podczas konferencji Bitcoin 2022 w Miami. Dodał również, że tworzenie rozwiązań jest lepsze niż spieranie się o rzeczy.

„Building things is a better solution than arguing about things”.

Co sądzisz o wspólnej inwestycji trzech gigantów związanych z branżą czystej energii i technologią blockchain? Czy uruchomienie ekologicznej kopalni Bitcoin może oznaczać, że już niedługo Tesla wznowi płatności z wykorzystaniem BTC?

Może Cię zainteresować:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx