Bitmain i halving bitcoina | Czy nowa strategia miningowego giganta zda egzamin?

Gigant kryptowalutowej branży wydobywczej – Bitmain, wydaje się mieć pozytywne nastawienie do przyszłorocznego halvingu Bitcoin. Firma poinformowała o planach zmiany jej strategii biznesowej. Bitmain ma nadzieję na ponowne zwiększenie swoich udziałów w rynku po spadkach, których doświadczył w ostatnich latach.

Bitmain i halving bitcoina

Współzałożyciel firmy – Jihan Wu wyjaśnił, że Bitmain podejmie ryzyko związane z przepływami pieniężnymi, zmiennością kursu BTC, a także kosztami energii elektrycznej. Bitmain uważa, że ​​kurs najpopularniejszej kryptowaluty na rynku wzrośnie wraz z kolejnym halvingiem, które ma się odbyć w maju 2020 r.

Halving w sieci Bitcoin ma miejsce co cztery lata. Jak powszechnie wiadomo, w wyniku przyszłorocznego halvingu, nagroda dla górników za wydobycie bloku Bitcoin ulegnie zmniejszeniu o połowę, z obecnych 12,5 do 6,25 BTC. W opinii wielu komentatorów halving nadal pozostaje jednym z punktów zaczepienia w dyskusjach o potencjalnych wzrostach ceny „króla kryptowalut”. Nie wszyscy jednak widzą najbliższą przyszłość przez różowe okulary.

Szczegóły planów Bitmain

Jedną z pierwszych zmian w strategii biznesowej Bitmaina jest pomoc górnikom w zakupie nowego sprzętu. Jeśli klienci zamówią w przedsprzedaży od 100 do 999 koparek będą mogli, przy płatności „z góry”, zapłacić o 50% mniej. Tymczasem ci, którzy kupią ponad 5000 urządzeń, mogą otrzymać je po opłaceniu z góry 20% wartości zamówienia.

W dalszej kolejności, Bitmain chce pomóc firmom posiadającym farmy górnicze zasobne w źródła energii, których nie mogą eksploatować na pełnych obrotach. W tym wymiarze, miningowy gigant chce oferować umowę na zasadach co-mining. Ma to polegać na tym, że firmy te będą miały możliwość wynajęcia flagowych jednostek AntMiner s17 lub T17. Przypomnijmy:

Co w takim modelu zyska Bitmain? Zachowa dla siebie 75 procent zysków użytkowników, klienci zaś 25%.

Wreszcie, Bitmain chce również objąć pieczą problemy związane ze zmiennością kursu BTC. To oferta dla tych, którzy kupią dużą ilość jednostek wydobywczych. Taka opcja ma pozwolić klientom na sprzedaż wydobytych bitcoinów 27 marca 2020 po kursie 5000 $. Co, jeśli bitcoin będzie wówczas wyceniany powyżej tego poziomu? Opcja ta nie będzie wtedy przydatna, a górnicy będą mogli sprzedawać swoje BTC za wyższą cenę.

W takim przypadku Bitmain będzie niejako przenosił na siebie koszty związane ze zmiennością kursu wydobywanej kryptowaluty. Oczywiście firma zaplanowała i przekalkulowała wszystkie opcje i zabezpieczyła się przed ewentualnymi załamaniami na rynku. Szczegóły zaproponowanych rozwiązań znajdziecie tutaj.

Co sądzicie na temat nowej strategii biznesowej miningowego giganta? Czy Bitmain i halving bitcoina znalazły „wspólny język”?

Zapraszamy do komentowania.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Komentarze