Bitcoin za 20 000$ jeszcze w tym roku? | Konie pociągowe ceny BTC

4 380

Po ostatnich gorących wydarzeniach na rynku bitcoina może wydawać się, że w niedługim okresie czasu cena BTC może „wystrzelić” jeszcze wyżej. Jakie czynniki mogą pomóc bitcoinowi w dalszych wzrostach? Jaki jest obecnie procent szans na nowe ATH? Dlaczego mielibyśmy zobaczyć bitcoin za 20 000$ jeszcze w tym roku? Tego wszystkiego, jak również kilku innych ciekawych rzeczy, dowiecie się z tego wpisu.

Dominacja bitcoina

Aktualnie dominacja BTC wynosi blisko 68%, w porównaniu z ostatnim szczytem powyżej 71%. Bitcoin z pewnością dominuje nad altcoinami i ma jakąkolwiek konkurencję w postaci wyłącznie garstki cyfrowych monet o wystarczającej płynności. Trzeba pamiętać, że BTC oferuje aktualnie zdecydowanie wyższy potencjał wzrostu w porównaniu do altcoinów. Bitcoin pozostaje najbardziej płynnym aktywem cyfrowym, wspieranym przez napływ stablecoinów. W związku z powyższym, rosnąca dominacja kapitalizacji rynkowej może nadal przyciągać inwestorów.

Chińscy inwestorzy i FOMO

Na tapecie są Chiny. W obliczu niedawnych wydarzeń zainteresowanie obrotem BTC może jeszcze wzrosnąć. Oczekuje się, że około stycznia 2020 r. uchwalone zostaną przepisy przyjazne dla kryptowalut i zwiększające nadzieje pokładane w blockchain, co oznacza większe zaufanie do wzrostu. Do tego dochodzi oczekiwanie na wprowadzenie krajowego cyfrowego aktywa wspieranego przez Ludowy Bank Chin. W każdym razie chiński bank centralny wpompował znaczne środki w gospodarkę, a niektóre z tych juanów mogą skończyć na handlu kryptowalutami. Chińscy inwestorzy kupują nie tylko bitcoiny. Po wielu pozytywnych wiadomościach podniosły się wyceny kilku aktywów chińskiego pochodzenia. NEO (aktualnie wzrost 48,78%), czy TRON (TRX) – 33,52% tylko w przeciągu ostatniego tygodnia. Zyski z tych altcoinów mogą przecież w przyszłości wrócić do BTC.

Bakkt wprowadza opcje na kontrakty futures

Bakkt otwiera rynek handlu opcjami bitcoin 9 grudnia. Instrumenty pochodne mogą generować dodatkowe wolumeny, zwiększając prawie stały wzrost kontraktów BTC notowanych na giełdzie. Może to również oznaczać, że istnieje zachęta do wahania ceny BTC w określonym kierunku. Jest wystarczająco dużo „wielorybów”, które mogą wpływać na wymianę kryptowalut na krypto, a następnie na ceny w Bakkt. Opcje na kontrakty futures stworzyłyby rynek, który może zrównoważyć zmienność cen BTC i zaoferować zabezpieczenie przed ryzykiem. Obecność kontraktów futures i opcji może przyciągnąć inwestorów instytucjonalnych do inwestowania w bitcoin przy mniejszym strachu przed zmiennością kursu.

10% szans na ATH bitcoina

Wzrost BTC z 7300 USD do 9700 USD wznowił zwyżkowe oczekiwania. Zaledwie cztery dni temu analitycy wieszczyli powrót ceny BTC nawet do 2000$. Jeśli teraz trudno Wam sobie o tym przypomnieć, koniecznie zajrzyjcie do załączonego niżej tekstu.

Według Skew Markets określa obecne szanse na nowe ATH bitcoina do czerwca 2020 na 10%. Co godne uwagi, to 10% oczekiwanie jest wyższe niż notowane cztery dni temu 4%.

Halving, halving, halving!

Zdaniem popularnego na Twitterze analityka „Crypto Michael”, w grę wchodzi podobny wzorzec jak w 2016 roku, co może zwiększyć wycenę BTC do 17 000 – 20 000 $, jeszcze przed halvingiem sieci zaplanowanym na maj 2020 roku.

Jeżeli chcielibyście przypomnieć sobie temat halvingu, czym jest, jaka jest jego historia i jakie może przynieść efekty dla kursu bitcoina, przeczytajcie:

Jak widać powyżej, istnieje naprawdę wiele istotnych presłanek, by móc pokusić się o wypatrywanie nowego ATH na bitcoinie. Niektóre są bardziej wiarygodne, inne nieco mniej, ale i wśród takich znajdują się te, które już w pewnym wymiarze się sprawdziły:

Niedawno również Stokarz stawiał znak zapytania w temacie nowego ATH. Trochę przewrotnie, trochę technicznie, trochę fundamentalnie. Zobaczcie:

A zatem… poruszmy wyobraźnię. Bitcoin za 20 000$ jeszcze w tym roku? Dajcie znać w komentarzach, co o tym sądzicie?

Komentarze