Bitcoin według Banku Chin | Infografika pół żartem, pół serio

Bank Chin opublikował infografikę wyjaśniającą czym jest bitcoin i tłumaczącą wzrost ceny kryptowaluty. Infografika wskazuje na fakt, że Bitcoin ma ograniczoną podaż, co w naturalny sposób sprawia, że kryptowaluta jest podatna na wzrost cen.

Mimo że wszystkie kryptowaluty są zakazane w Chinach, wydaje się, że jeden z czterech największych banków komercyjnych będących własnością państwa promuje największy z nich – Bitcoin.

Bitcoin na chińskiej infografice

Bank of China (BoC) opublikował infografikę ilustrującą, co to jest Bitcoin (BTC), jak działa i dlaczego ma taką ma wartość, jaką ma.

Infografika w humorystyczny sposób pokazuje historię Bitcoina, począwszy od publikacji manifestu w 2008 r., wydobycia pierwszych 50 BTC w 2009 r., zakup pizzy za 10.000 BTC przez Laszlo Hanyecza, a także innych kamieni milowych w historii kryptowaluty. Nie zabrakło miejsca na ogłoszenie Libry przez Facebooka.

https://twitter.com/Excellion/status/1154985452127916032?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1154985452127916032&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.coinspeaker.com%2Fbank-of-china-btc-increasing%2F

Infografika zaczyna się od słów:

„Bitcoin był kiedyś znany jako„ mit bogactwa ”, a pod koniec 2017 r. jego najwyższa cena wyniosła 20 000 $. Czym więc jest bitcoin? ”

Pojawiają się również popularne opinie dotyczące kryptowaluty, takie jak: „Bitcoin może sprawić, że ludzie bogacą się z dnia na dzień”; „Bitcoin to oszustwo”; „Ludzie, którzy kupują Bitcoin są głupi” itd.

Według banku, Bitcoin może także wpłynąć jako motywacja do zawarcia związku małżeńskiego. Na zabawnej ilustracji kobieta przyjmuje propozycję małżeństwa mężczyzny po tym, jak odkrywa, że ten jest w posiadaniu bitcoina.

Według banku wartość bitcoina stale rośnie z powodu ograniczonej podaży 21 milionów monet. Infografika pokazuje, że może on służyć jako zasób wartości, zwłaszcza dla obywateli krajów o wysokim poziomie inflacji.

Choć w kwietniu tego roku Chiny wprowadziły zakaz kopania kryptowalut w swoich granicach, dwa tygodnie temu chińska policja odkryła nielegalną operację wydobywczą, która była skutkiem kradzieży elektryczności.

Szybka reakcja społeczności

Oczywiście Twitter zareagował bardzo szybko a jednym z pierwszych komentatorów był Changpeng Zhao, dyrektor generalny Binance, który powiedział:

Jeżeli chodzi o rywalizację na linii USA – Chiny:

Czas na pełną wersję infografiki:

Komentarze