Bitcoin walczy ze wsparciem. Dramat Ethereum trwa. A obligacje USA rosną.

Kontynuacja trendu spadkowego na Ethereum. Konsolidacja Bitcoina i test punktu wsparcia – wczoraj cena spadła poniżej 19000 USD, jednak ostatecznie dzień zamknął się powyżej tej kwoty. Natomiast obligacje USA są rekordowo zyskowne i cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów.

Rosną stopy  procentowe – nie tylko w USA

Głosy całej społeczności krypto są skierowane w kierunku USA i podwyżki stóp procentowych, która ma mieć miejsce w tym tygodniu. Jednak warto zauważyć, że w tym tygodniu nie tylko w USA będą podwyżki.

Portal CoinTelegraph, powołując się na dane z Bloomberg wskazuje, że łączna podwyżka stóp procentowych na całym świecie będzie wynosić 500 punktów bazowych, czyli 5%. Poza USA stopy procentowe będą zwiększone m.in. w Norwegii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Szwajcarii, Japonii, Chinach, Turcji RPA, Indonezji.

Jak wielokrotnie pisaliśmy w BitHub – sytuacja makroekonomiczna nie sprzyja wzrostom. Kryptowaluty to aktywa o wysokim ryzyku. I nie są cyfrowym złotem, jak niektórzy by sobie życzyli. Profil zmienności przypomina bardziej spółki technologiczne, o czym przeczytasz więcej w jednym z poprzednich artykułów.

W niepewnej sytuacji ekonomicznej inwestorzy wybierają bezpieczne aktywa, o niskiej zmienności. A do tej kategorii zaliczamy m.in. obligacje skarbowe USA. Portal CoinTelegraph zauważa, że rentowność 10-letnich obligacji skarbowych USA przekroczyła swoje czerwcowe maksimum. Natomiast krótsze 6-miesięczne obligacje USA przynoszą stopę zwrotu 3,79%.

Atrakcyjność amerykańskich obligacji zwiększa z pewnością indeks dolara amerykańskiego. Wskaźnik siły jest najwyższy od 2002 roku.

Dalsze spadki są w drodze? Co o Bitcoinie i Ethereum sądzą analitycy?

Na rynku obecnie panują niedźwiedzie nastroje i co do tego niemal nikt nie ma wątpliwości. Rekt Capital zauważa, że obecnie cena BTC znajduje się w trójkącie:

I obawia się ruchu spadkowego. W innym poście zwraca uwagę, że obecny tydzień będzie kluczowy i od niego zależą dalsze prognozy ruchu bitcoina:

Z kolei il Capo of Crypto również oczekuje spadków, jednak uważa, że wcześniej może być fałszywe wybicie:

Natomiast Ethereum jest w obliczu dalszych zawirowań po Merge. Obecnie wciąż trwa dyskusja na temat uznania kryptowalut opartych o mechanizm proof-of-stake jako papierów wartościowych. Ten temat podejmuje m.in. użytkownik wolf z Twittera:

Uważa on, że uznanie ETH za papier wartościowy byłoby katastrofalne. W innym wpisie zachęca do wyprzedaży ETH i inwestycji w Bitcoina i ETHW.

Natomiast il Capo of Crypto zwraca uwagę, że aktualnie poziom wsparcia znajduje się w okolicy 1240-1250 USD. Natomiast główny cel to poziom pomiędzy 750 USD a 850 USD.

Sprawdź również:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx