Bitcoin w Microsoft Excel | Mały krok dla człowieka, ale wielki dla społeczności kryptowalut

Microsoft włączył nową opcję walutową, symbol Bitcoina wśród innych walut fiducjarnych w programie Microsoft Excel. Jaki poziom adopcji aktualnie obserwujemy?Bitcoin w Microsoft Excel

Zaledwie kilka dni temu świat obiegła informacja o dodaniu symbolu Bitcoina, opcji walutowej do jednego z najpopularniejszych programów komputerowych. Program operujący na arkuszach kalkulacyjnych Microsoft Excel został wreszcie wyposażony w opcję walutową Bitcoin.

Wiadomość rozeszła się błyskawicznie.Wydawałoby się, że dodanie nowej funkcji do Excela nie wiele wnosi, czy aby na pewno? Świadomość istnienia kryptowalut, blockchain, technologii za nimi stojących i rozwiązań, jakie one oferują, rośnie z każdym dniem. Dzięki takim inicjatywom wiemy, że Bitcoin wszedł już na poziom powszechnej rozpoznawalności i określonej użyteczności. Adopcja kryptowalut przybiera na sile, a społeczność domaga się ich, chociażby zaakcentowania.

Bitcoin Mainstream

Innym systemem, aplikacją, która wdrożyła symbol Bitcoina w celu łatwiejszej komunikacji jest klawiatura Google Board na iOS. Wydarzyło się to zaledwie 3 miesiące temu.

Symbol “₿” można odczytać i użyć w drugiej warstwie klawiatury GBoard na iOS, po przytrzymaniu symbolu dolara “$”. Wówczas ujrzymy symbol Bitcoina wśród innych tradycyjnych walut fiat, takich jak funt, euro czy yen.Kryptowaluty i Bitcoin są także na tapecie motywów scenariuszowych filmów z szeroko rozpoznawalnymi aktorami. 12 kwietnia odbyła się premiera filmu CRYPTO, kryminału i cyber-thrillera, gdzie główną rolę zagrał Kurt Russell i Luke Hemsworth.

Wracając jednak do Microsoftu i jego poczynań w świecie kryptowalutowych technologii, koniecznie zajrzyjcie na jeden z naszych ostatnich majowych wpisów. Microsoft tworzy nowy system identyfikacji tożsamości (ID) na blockchainie Bitcoina.

Napiszcie w komentarzach poniżej, co sądzicie o tego typu metodach szerzenia adopcji cyfrowych walut? Czego oznaką może być Bitcoin w Microsoft Excel?


Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze