CRYPTO | Nowy film o kryptowalutach

1 955
Wyprodukowano kolejny film o kryptowalutach “CRYPTO”, tym razem cyber-thriller, film dramatyczny, rozgrywający się w kryminalnym, nowojorskim świadku prania brudnych pieniędzy. Wyreżyserowany przez twórcę High School, w rolach głównych występują: Kurt Russell, Beau Knapp, Alexis Bledel czy Luke Hemsworth.Strach jest ostateczną walutą

Wraz z rozwojem branży blockchain, kryptowalut i technologii jesteśmy świadkami coraz to nowo pojawiających się produkcji kultury w tym zakresie. Jak dotąd, powstało wiele filmów dokumentalnych i kilka mniejszych produkcji o kryptowalutach i Bitcoinie, lecz zabrakło filmu fabularnego ze znanymi aktorami.

15 czerwca 2018 roku rozpoczęto prace, pierwsze zdjęcia na planie filmu CRYPTO w Nowym Jorku. Film opowiada historię “bankiera z Wall Street, który włącza małą galerię sztuki w światowy spisek, narażając przy tym na śmiertelne niebezpieczeństwo swoją rodzinę”. Znajdziemy tam także, młodego agenta, który dostał zadanie zbadania skomplikowanej siatki korupcyjnej w Nowym Jorku. Zresztą sami zobaczcie:Główne hasło przejawiające się w filmie i na plakatach reklamowych to “Fear is the ultimate currency”, strach jest ostateczną walutą.

Premiera filmu odbędzie się w Stanach Zjednoczonych 12 kwietnia 2019 r., niestety tylko w niektórych kinach i na żądanie.

CRYPTO

CRYPTO to film kryminalny, dramatyczny, cyber-thriller, którego motywem przewodnim jest pranie brudnych pieniędzy przy pomocy kryptowalut. Mroczna, ciężka produkcja została wyreżyserowana przez Johna Stalberga, który zadebiutował przy swoim pierwszym filmie “High School” (“Szkoła na haju”).

John stworzył film na podstawie oryginalnej historii Jeffa Ingbera, amerykańskiego konsultanta finansowego, który specjalizuje się w przepisach regulacyjnych, włączając w to AML. Poza pracą Jeff jest autorem wielu książek, krótkich historii i scenariuszy. Za scenariusz, z kolei jest odpowiedzialny Carlyle Eubank i David Frigerio, a za produkcję studio Yale Productions.

W filmie spotykamy kilku znamienitych i znanych szerszej publiczności aktorów. Kurt Russell to gwiazda znana m.in. z takich filmów jak Nienawistna Ósemka, Vanilla Sky czy Gwiezdne Wrota. Następnie mamy Beau Knappa, znany z: Do utraty sił czy Nice Guys. Ponadto występuje tam Alexis Bledel (Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów, Sin City) i Luke Hemsworth (Thor: Ragnarok, Westworld).

Inny film o kryptowalutach

Nowo powstały film CRYPTO to pierwsza produkcja na tak dużą skalę, lecz warto przyjrzeć się wcześniejszym produkcjom, w tym polskim.

KRYPTO (2018) – polski dokumentBitcoin: Beyond The Bubble (2018) – dokumentBitcoin: The End of Money As We Know It (2015) – dokumentThe Rise and Rise of Bitcoin (2014)Istnieją jeszcze inne filmy dokumentalne o kryptowalutach i blockchainie, zwłaszcza krótkometrażowe.

Bitcoin in Uganda – Empowering People (2014)Bitcoins: Liberating Organic Farmers (2013)Film o kryptowalutach – CRYPTO, jak Wam się podoba nowa koncepcja, pójdziecie na niego, jeśli pojawi się w polskich kinach? Czy połączenie prania brudnych pieniędzy z kryptowalutami nie przyniesie negatywnych skutków dla branży? Podzielcie się przemyśleniami w komentarzach i filmami, których tu nie wymieniono, zapraszamy!

Komentarze