Bitcoin w bilansie GoldenTree

GoldenTree Asset Management stał się kolejną amerykańską firmą zarządzającą aktywami, która postanowiła dodać BTC do swojego bilansu.

Tym samym rynkiem kryptowalut zainteresował się kolejny duży gracz, co może wpłynąć na podjęcie podobnej decyzji przez wiele innych firm. Obecnie GoldenTree zarządza aktywami o przybliżonej wartości 45 miliardów dolarów.

Wall Street zainteresowane kryptowalutami

O sprawie poinformował serwis informacyjny The Street, który specjalizuje się w wiadomościach ze świata finansów. Serwis, powołując się na dwa niezależne źródła, opublikował newsa o kolejnym dużym graczu z Wall Street, który zainteresował się kryptowalutami.

W przypadku GoldenTree Asset Management zakup BTC ma być sposobem na zdywersyfikowanie portfela inwestycyjnego. Założona w 2000 roku firma skupiała się do tej pory przede wszystkim na kredytach. Teraz jednak chce rozszerzyć inwestycje, a oprócz wprowadzenia bitcoinów do bilansu firmy rozważa ponoć zatrudnienie specjalistów od inwestycji kryptowalutowych. Osobą odpowiedzialną za kierowanie GoldenTree Asset Management wciąż pozostaje jej założyciel Steven Tananbaum. Według informacji z 2021 roku firma zatrudnia 250 osób. Znalazła się również w rankingu 100 najlepiej prosperujących dużych funduszy hedgingowych opracowanym przez Bloomberga.

Wejście kolejnego dużego gracza z Wall Street w kryptowaluty jest zgodne z tym, co opisywaliśmy w artykule Kryptowalutowe aktywa funduszy hedgingowych. Kilka tygodni temu firma Intertrust zaprezentowała wyniki ankiety, które pokazywały, że w ciągu pięciu lat fundusze hedgingowe zainwestują nawet 10% aktywów w kryptowaluty. Co ciekawe zarządzająca 45 miliardami dolarów firma GoldenTree Asset Management nie jest największą, która ostatnimi czasy wyraziła zainteresowanie bitcoinem.

Według Financial Times na podobny krok może zdecydować się fundusz Marshall Wace, który zarządza aktywami o wartości 55 miliardów dolarów. Szczegółowe informacje znajdziesz w artykule fundusz hedgingowy Marshall Wace zainteresowany rynkiem krypto?

Szał zakupów MicroStrategy trwa

Również słynąca z ogromnych i regularnych zakupów BTC firma MicoStrategy podtrzymuje, że pomimo strat na papierze, wciąż będzie akumulowała BTC (Raport MicroStrategy za II kwartał 2021). Według informacji ze strony Coingecko firma posiada 105 085 bitcoinów, co odpowiada 0,5% całkowitej podaży.

Komentarze