Bitcoin Lightning: Rozdawaj napiwki na Twitterze

974
Kilka dni temu pojawiło się rozszerzenie do przeglądarek tippin.me, które pozwala rozdawać napiwki naszym ulubionym twórcom tweetów przy użyciu sieci Bitcoin Lightning.


Napiwki Bitcoin Lightning Network

Ostatnimi czasy dzieją się bardzo ciekawe rzeczy dookoła Twittera odnośnie sieci Bitcoin Lightning. Niedawno powstała inicjatywa #LNTrustChain, założyciel Twittera wprowadza płatności Lightning w Square, a teraz uruchomiono rozszerzenie do przeglądarek – tippin.me, które pozwala nagradzać autorów treści na jednej z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie.

W ubiegłą sobotę, projekt tippin.me opublikował rozszerzenie do przeglądarek Chrome i Firefox, które instaluje pod każdym postem na Twitterze dodatkowy przycisk “⚡️”, obok przycisków “❤️”, “🔃”.

Nowa funkcja jest świetnym sposobem na to, aby wynagrodzić najlepsze treści, podnieść ich jakość i zwiększyć adopcje sieci Bitcoin Lightning.

https://twitter.com/tippin_me/status/1095838499373305856


Rozszerzenie do przeglądarki Chrome.


Rozszerzenie do przeglądarki Firefox.

https://twitter.com/tippin_me/status/1096826447526801410Warto dodać, że tippin.me jest w pełni kompatybilne z Joule, rozszerzeniem przeznaczonym do zarządzania naszym węzłem w sieci Bitcoin Lightning.

To już było!

Owszem, to już było, takie rozszerzenie było i obsługiwało nie tylko Twittera, ale i platformy takie jak Facebook czy Twitch. W ChangeTip zainwestowano miliony dolarów, ale niestety twórcy byli zmuszeni zamknąć projekt i umarł on z końcem 2016 roku.

Jednakowoż idee projektu reanimowano, przy pomocy inżyniera tippin, Sergio Abrila:

W mojej opinii, dawanie napiwków zmierza ku niesamowitej popularności z lightning network. To pierwszy raz, kiedy możemy wysyłać drobne kwoty prawie za darmo i możemy zrobić to niesamowicie szybko.

Tippin wystartował jako poboczny, osobisty projekt kilka miesięcy temu, więc rozumiem teraz lightning network nieco bardziej. Oczywiście pomaga to popchnąć adopcję, ale to dopiero start do czegoś wielkiego.Jak Wam się podoba remake idei dawania napiwków w mediach społecznościowych przy użyciu sieci Bitcoin Lightning? Czy ma to coś wspólnego z ostatnimi działaniami dookoła Twittera? Założycielowi i CEO Twittera bardzo się to podoba, a Wam? Komentujcie poniżej.

Komentarze