Joule | Przeglądarki obsługują Lightning Network

Jakiś czas temu zaprezentowano rozszerzenie o nazwie Joule, które ma za zadanie usprawnić naszą przeglądarkę i pozwolić na szybkie, łatwe i bezpieczne korzystanie z sieci Lightning Network.


Prostota – Joule


Parę miesięcy temu, w rezydencji Chaincode Labs w Nowym Jorku odbyła się prezentacja nowego rozszerzenia do przeglądarek. Laboratorium Chaincode wspiera branżę krypto i specjalizuje się w zdecentralizowanych systemach, takich jak Bitcoin. Prezentacja dotyczyła nowo powstałego rozszerzenia do przeglądarek o nazwie Joule, które ma na celu ułatwienie użytkownikom korzystania z sieci Lightning Network Bitcoina.

Joule została przedstawiona przez twórcę aplikacji, niejakiego Willa O’Beirne pochodzącego z Nowego Jorku. Will jest programistą – pasjonatem i zanim zaczął pracę nad Joule, pracował nad takimi projektami jak m.in. MyCrypto (dawniej MyEtherWallet) czy OkCupid. Wszelakie informacje o Willu możecie znaleźć na jego stronie internetowej

Instalacja w pięciu krokach


Podsumowując działanie Joule, jest to rozszerzenie, które pozwala korzystać z protokołu (sieci) Lightning Network Bitcoina w przeglądarce, tzn. płacić, otrzymywać płatności i używać swojego węzła jako tożsamości w internecie. Joule jest bezpieczny i łatwy w obsłudze, wyglądem przypomina rozszerzenie MetaMask a to za sprawą Willa, który wykorzystał opracowane rozwiązania innych deweloperów.

Aby korzystać z Joule potrzebne są: przeglądarka internetowa (Chrome, Firefox, Opera lub Brave) oraz węzeł sieci Lightning Network (lokalnie lub zdalnie).

Całkowity proces uruchomienia i obsługi, znajdziecie tutaj. Wszystko zawiera się w pięciu prostych krokach:

  1. Ustawienie węzła Lightning Network (LN) Bitcoina.
  2. Ustawienie i połączenie portfela LN z węzłem.
  3. Otwarcie kanału LN.
  4. Pobranie najnowszej wersji Joule.
  5. Instalacja Joule.

Ważne! Joule jest we wczesnej wersji oprogramowania (early alpha), zalecane jest nieangażowanie dużych środków na głównej sieci.

Najważniejsze cechy Joule


Na stronie głównej promującej rozszerzenie Joule, znajdziemy informacje o najbardziej istotnych cechach produktu, który charakteryzuje się transferami środków za pomocą jednego kliknięcia. Jeśli chcemy korzystać z rozszerzenia na wielu przeglądarkach, możemy to robić bez konieczności konfigurowania wszystkiego od nowa. Kolejną ważną cechą Joule, jest otwartoźródłowy kod, który pozwala na zweryfikowanie go przez innych ludzi. Poza tym jesteśmy w stanie na bieżąco monitorować nasze otwarte kanały LN wraz z ich pojemnością. Należy także zwrócić uwagę na to, że Joule nie pobiera od nas żadnych statystyk ani analityki, przez co możemy czuć się bardziej bezpiecznie.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat Joule, możecie sprawdzić najczęściej zadawane pytania (FAQ), a deweloperzy chcący obejrzeć otwartoźródłowy kod, mogą to zrobić na platformie GitHub.

Dla tych, którzy nie wiedzą, czym jest Lightning Network, przygotowaliśmy specjalny artykuł objaśniający mechanizm działania protokołu.

Myślicie, że powstanie więcej tego typu przyjaznych aplikacji dla Lightning Network? Czy Joule jest tym, czego potrzebujemy?
 

Komentarze