Bitcoin jako przyszłość własności

Michael Saylor udzielił kolejnego wywiadu, w którym potwierdził silną wiarę w sens długoterminowych inwestycji w BTC.

Tym razem w wywiadzie dla Bloomberg TV powiedział, że BTC jest wystarczającą dywersyfikacją i zarządzana przez niego firma MicroStrategy nie planuje kupować innych kryptowalut.

Michael Saylor – król bitcoinowych zakupów

W połowie lipca informowaliśmy, że Saylor nie zamierza sprzedawać bitcoinów niezależnie od ceny (Saylor MicroStrategy: Nie sprzedam bitcoinów, choćby nie wiem co). Chodziło zarówno o kryptowaluty należące do jego firmy, jak i prywatne aktywa. Teraz natomiast CEO MicroStrategy określił BTC jako przyszłość własności.

“We’re thinking that it’s the future of the property”.

Michael Saylor odniósł się również to strategii stosowanej przez wielu inwestorów związanej z dywersyfikowaniem portfela kryptowalut: niektórzy ludzie uważają, że dywersyfikacja oznacza kupowanie różnych kryptowalut.

„Some people think diversification means buying other types of cryptocurrencies or other kinds of equities”.

Zarządzana przez niego firma MicroStrategy wychodzi natomiast z założenia, że to bitcoin zapewnia dywersyfikację. Saylor odniósł się również do coraz częstszego wprowadzania najstarszej kryptowaluty do bilansu funduszy (zobacz również: Bitcoin w bilansie GoldenTree), firm oraz miast. Ostatecznie to BTC będzie kluczowym elementem innowacji technologicznych takich gigantów, jak Apple, Amazon i Facebook, więc jego firma chce hodlować bitcoiny:

„We think that by holding Bitcoin, we’re diversified. Because we can see Bitcoin on the balance sheets of cities, states, governments, companies, small [and] big investors. Ultimately, Bitcoin is going to be the core to tech innovation at Apple, Amazon and Facebook, so we want to be holding the Bitcoin”.

Bitcoin kluczowym elementem dla rozwoju technologicznych gigantów

Podobnego zdania jest Jack Dorsey, który niedawno określił, że BTC będzie kluczowym trendem dla przyszłości jego serwisu (Twittera). Szczegóły znajdziesz w artykule: Czy Twitter potrzebuje BTC? W przypadku Facebooka sprawa wygląda nieco inaczej, ponieważ – przynajmniej na razie – Mark Zuckerberg bardziej niż bitcoinem zainteresowany jest stworzeniem własnego stablecoina (Libra zmienia nazwę na Diem | Premiera stablecoina już w 2021 roku).

Komentarze